nieszczelne okna, uszczelnianie okien drewnianych

Uszczelnianie okien – dlaczego to ważne?

Na samopoczucie lokatorów w dużym stopniu rzutuje stan techniczny okien. Okna zabezpieczają dom przed wilgocią i zimnem, a także separują go od ulicznego zgiełku. Źle wyregulowane lub uszkodzone okna nie zapewniają odpowiednich warunków, co nie tylko negatywnie wpływa na samopoczucie i zdrowie domowników, ale również, z uwagi na spore straty cieplne, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najważniejsze powody ku temu, aby zadbać o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Doradzamy, jak działać w takich przypadkach.

Nieszczelne okna – co warto wiedzieć?

Zgodnie z sugestią specjalistów, kontrolę stanu technicznego okien należy przeprowadzić przynajmniej raz w roku. Nie warto tego zaniedbywać, ponieważ po tym czasie potencjalne usterki mogą stać się tak poważne, że nie wyeliminuje ich zwyczajna regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też z drewna można zidentyfikować po pojawiającym się oporze podczas zamykania i otwierania. Im więcej wysiłku trzeba włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe zapewne są luzy i, tym samym, ubytki energii.

Jak przeprowadzić uszczelnianie okien?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale także tych wykonanych z innych materiałów, polega przede wszystkim na ich wyregulowaniu (przeważnie służy do tego śruba umieszczona na wewnętrznym boku ramy) oraz wymianie uszczelek, które w kontakcie z wiatrem, wilgocią, a także wysokimi i niskimi temperaturami mogą już w kilka miesięcy stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga praktyki i specjalistycznych umiejętności. Nie posiadając ich, nie powinniśmy zaczynać pracy na własną rękę. Lepiej zrobimy zlecając to profesjonalnej firmie oferującej uszczelnianie okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że takie przedsiębiorstwa funkcjonują już nie tylko w Warszawie oraz innych dużych miastach, ale także i w małych miasteczkach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]