Z czego wykonuje się korony implantów zębowych?

Implanty zębów to najlepszy sposób na zastąpienie utraconego korzenia. To znakomite rozwiązanie dla osób, które straciły jeden lub kilka zębów i nie potrzebują pełnej protezy. Aczkolwiek implanty zębów jednakowo dobrze sprawdzają się też w przypadku sporych ubytków, a nawet pełnego bezzębia. Są one dużo bardziej komfortowe od protez, a o ile odpowiednio się o nie zatroszczymy, bez większych problemów będziemy mogli z nich korzystać przez kilkanaście lat. Tak wysoka trwałość implantów zębowych to w ogromnej mierze zasługa materiałów, które wykorzystuje się do ich produkcji. Z czego wytwarza się współczesne implanty zębów?

Implanty stomatologiczne – materiały

Na samym początku warto nadmienić, iż implant zęba to wyłącznie ten fragment, która jest wszczepiona w dziąsło, zastępując korzeń zęba. Widoczny element to korona. Same implanty wytwarzane są wyłącznie z tytanu – materiału, który cechuje się ogromną wytrzymałością. Jego bezsprzeczną zaletą jest również to, iż nie wchodzi w reakcje z żadną substancją ani nie rdzewieje – jego stosowanie jest więc w 100% bezpieczne dla zdrowia. Przy prawidłowo przeprowadzonym zabiegu i zachowaniu higieny, przetrwa wiele lat.

Z jakich materiałów robi się korony implantów?

Zróżnicowanie tworzyw, z których wytwarzane są korony jest szersze. Najodpowiedniejszym rozwiązaniem są implanty zębów z porcelanową koroną, do złudzenia przypominającą prawdziwy ząb, a oprócz tego nie wywołującą reakcji alergicznych. Implantologia oferuje również stosunkowo niedrogie metalowe korony z porcelanową powłoką, która poprawia ich walory wizualne i ponadto zapobiega uczuleniom. Ostateczna budżetowa alternatywa, z propozycją której może wystąpić implantolog, to korony metalowe. Z powodu niezbyt atrakcyjnego wyglądu, są one montowane przede wszystkim w miejsce zębów tylnych.