Zakres działania chirurga stomatologa

Nie wszystkie schorzenia zębów jesteśmy w stanie zlikwidować zwykłymi technikami. Jeżeli okazują się one niewystarczające, jedynym wyjściem jest zwykle któraś z technik chirurgicznych. Zajmuje się nimi chirurg stomatolog, do którego należy wybrać się między innymi w razie uszkodzeń kości, konieczności wykonania implantów czy mostów, dużych ubytków uzębienia oraz chorób tkanek miękkich, takich jak różnego rodzaju guzy lub narośle. Które metody bywają jednak wykorzystywane podczas kuracji pod okiem chirurga stomatologa? I, co najważniejsze, do jakiego lekarza udać się, aby leczenie było były bezbolesne, a nie spotkały nas przykre niespodzianki?

Jak pomoże chirurg stomatolog?

Z pewnością najczęściej przeprowadzanym w gabinetach chirurgów stomatologów działaniem są usunięcia zębów – także tych bardzo uszkodzonych, wymagających otwarcia dziąsła oraz dłutowania. W razie sporych uszkodzeń lub pacjentów po wypadkach konieczne jest czasem odbudowanie kości – to także należy do obowiązków chirurga stomatologa. Ten specjalista zajmuje się również leczeniem wszelkich schorzeń w miękkich tkankach jamy ustnej – na przykład nadmienionych wcześniej nowotworów czy owrzodzeń – oraz regeneracją uszkodzonych tkanek.

Jaki chirurg stomatolog będzie najlepszy?

Jak łatwo się domyślić, wybór nieodpowiedniego chirurga stomatologa może okazać się źródłem sporych trudności. Dobrze zatem powiedzieć kilka słów na temat tego, czym charakteryzuje się właściwy chirurg stomatolog i czym kierować się przy poszukiwaniach lekarza. Najważniejsze jest niewątpliwie to, aby stosował on wyłącznie innowacyjne urządzenia oraz, co najważniejsze, leki znieczulające. Spore znaczenie ma również atmosfera w poradni oraz podejście stomatologa do chorych – dużo mówią nam na ten temat komentarze wcześniejszych klientów, a te wyszukamy na przykład w sieci bądź wśród przyjaciół.