Zbiorniki stalowe – w jakich branżach są niezastąpione?

Jednym z najbardziej stabilnych chemicznie stopów jest stal nierdzewna. Nie reaguje z kwasami, nie koroduje i nie traci swoich właściwości nawet w ekstremalnych temperaturach. Jest to związane z zawartością chromu, który w chwili kontaktu z powietrzem wytrąca się ze stopu i tworzy na powierzchni niedostrzegalną gołym okiem powłokę. Chroni ona stal przed szkodliwym wpływem rozmaitych substancji chemicznych, a także podnosi jej odporność na niekorzystne warunki. Z tego powodu zbiorniki ze stali nierdzewnej są stosowane w wielu sferach przemysłu.

Zbiorniki ze stali nierdzewnej w przemyśle kosmetycznym

Z uwagi na fakt, iż stal nierdzewna nie wchodzi w reakcje z substancjami używanymi w procesie wytwarzania kosmetyków, wyprodukowane z niej zbiorniki są chętnie stosowane w tym przemyśle. Służą one zarówno podczas procesu produkcyjnego, jak i do przechowywania sporych ilości gotowych mieszanek. Wymienione wyżej właściwości powodują, że zbiorniki ze stali nierdzewnej są także znakomitym rozwiązaniem dla zakładów produkujących i przetwarzających materiały opałowe oraz dla branży chemicznej.

Zbiorniki nierdzewne w branży spożywczej

Zbiornik nierdzewny jest często wykorzystywany w przeróżnych fabrykach z szeroko rozumianej branży spożywczej – w zakładach przetwórstwa czy też placówkach gastronomicznych. W gorzelniach, browarach czy piekarniach nierzadko spotyka się zbiorniki fermentacyjne także wykonane z tego stopu. Usługi podmiotów zajmujących się produkcją zbiorników stalowych cieszą się powodzeniem w sektorze spożywczym przede wszystkim dlatego, że na tego rodzaju zasobnikach nie powstaje nalot, który sprzyja zakażeniu ich zawartości dzikimi drożdżami bądź bakteriami.