Zastosowanie i budowa filtrów z separatorami aluminiowymi i filtrów minipleat

Zobacz, gdzie nabyć filtry hepa h14

Nie ma co się oszukiwać: stan powietrza w Polsce kiepski. Pod tym kątem nasz kraj utrzymuje się na jednej z ostatnich pozycji pośród członków Unii Europejskiej. Regularnie przekazywane są nowe powiadomienia o przekroczeniu dopuszczalnego poziomu pyłów zawieszonych PM10 oraz PM2.5 i z tego powodu też wciąż poszukiwane są efektywne rozwiązania, pomagające radzić sobie z rosnącym zanieczyszczeniem, zwłaszcza w miejscach, gdzie podtrzymanie sterylności powietrza jest niezmiernie istotne (przykładowo w szpitalach).

Filtry mini-pleat o klasie filtracji F7 i F9 – do urzędów oraz domu

Filtry High Efficiency Particulate Air (HEPA), czyli filtry powietrza wysokiej skuteczności, znane i stosowane są od wielu dziesięcioleci. Są obecne m.in. w domowych oczyszczaczach powietrza oraz odkurzaczach. W systemach wentylacyjnych zakładanych w biurowcach, budynkach mieszkalnych czy urzędach bardzo dobrze spełnią swoje zadanie filtry dokładne typu minipleat, które zależnie od klasy radzą sobie z eliminacją pyłów PM2.5 (klasa filtracji F7) i PM10 (klasa filtracji F9), których cząstki są składową smogu. Nie są dla nich przeszkodą też takie zanieczyszczenia, jak włosy, dym tytoniowy bądź roztocza. Poszukując filtrów dokładnych F7 lub F9 powinno się wziąć pod uwagę nie tylko ich wydajność, ale także jakość ich produkcji. Te produkowane przez sieradzką firmę MARSS Filtry Hepa posiadają ramę ze stali ocynkowanej cechującą się dużą odpornością na złe warunki atmosferyczne (jak wysoka temperatura, wilgotność) oraz uszkodzenia. Skuteczny wkład filtracyjny wyprodukowany z włókna szklanego chroniony jest aluminiową siatką po stronie wlotu powietrza. W filtrach minipleat papier filtrujący ułożony jest w drobne plisy i wzmocniony jest specjalnym klejem poliuretanowym, co sprawia, że filtry te odznaczają się wysoką żywotnością. Filtry F7 i F9 występują w kilkunastu wymiarach dopasowanych do wymagań każdego użytkownika.

Filtry HEPA H13 i H14 – tam gdzie powinno się spełnić wysokie standardy sterylności

Do wykorzystania w przemyśle wymagane są jednak filtry o stanowczo wyższej przepustowości przepływającego powietrza, którą mogą zagwarantować filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 . Plisy wkładu filtrującego są w nich równomiernie oddzielone przez separatory z aluminium, a wytrzymała obudowa, również wykonana z ocynkowanej stali, jest odporna na wahania temperatury i wilgoć, co umożliwia wydajną pracę w ciężkich warunkach (aż do 80 stopni Celsjusza). Takie filtry stosowane są tam, gdzie powinno się zachować wyśrubowane standardy czystości powietrza, m.in. w zakładach produkujących leki.

Zdjęcie pochodzi ze strony marss.pl.

Nasze dane kontaktowe:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46