Wybierasz się na wczasy do Małopolski? Na tym portalu znajdziesz wszelkie pomocne informacje

Więcej szczegółów o nieznanych miejscach w Małopolsce.

Mimo, że Małopolska to jedno z najmniejszych polskich województw, ma ono sporo do zaoferowania zarówno turystom zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu wiele, toteż często z trudem można znaleźć coś dla siebie w setkach wiadomości o ciekawych atrakcjach i najnowszych eventach sportowych czy kulturalnych w Małopolsce.

Skąd czerpać rzetelne informacje o atrakcyjnych miejscach w Małopolsce?

Żeby pokazać potencjalnym zwiedzającym ciekawe miejsca turystyczne tego województwa, stworzono serwis visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu informacji nie tylko o interesujących miejscach oraz zabytkach Małopolski, jak też o wystawach i wydarzeniach sportowych, folklorystycznych czy kulturalnych planowanych na jego terenie. Portal prowadzony jest w ramach projektu MSIT, a więc Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Czego dowiemy się na portalu? Podróżnicy myślący o przyjeździe do Małopolski o razu na stronie głównej zauważą mapę, na której w mgnieniu oka odszukają zabytki i galerie, motele, hotele i schroniska oraz Centra Informacji Turystycznej zlokalizowane w miastach Małopolski. Strona ułatwia zaplanowanie wizyty na południu Polski także pod względem logistycznym, dostarczając informacje zarówno o dworcach kolejowych i lotniskach, jak i o wypożyczalniach pojazdów i parkingach. Natomiast dla tych, którzy z różnych powodów nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, serwis przygotował liczne wirtualne spacery pokazujące między innymi atrakcje narciarskie, Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO oraz piękno parków krajobrazowych i narodowych.

Portal o zabytkach Małopolski nie zaniedbuje cudzoziemców

Strona visitmalopolska.pl nie zaniedbuje również turystach z zagranicy, którzy chętnie odwiedzają Kraków, Zakopane czy inne południowe miejscowości. Komunikaty zawarte na stronie dostępne są w związku z tym w języku angielskim, ale prócz tego w m.in w języku niemieckim, francuskim, słowackim oraz rosyjskim. Niesłychanie przydatna dla cudzoziemców może być również podstrona Rozmówki, gdzie poznają najpopularniejsze słowa i powiedzenia, które pozwolą im dogadać się z Polakami w przeróżnych sytuacjach, które mogą ich spotkać podczas pobytu w Polsce. podróżnicy z zagranicy znajdą tu rejestr ambasad oraz konsulatów zlokalizowanych na obszarze Małopolski.

Nasze dane kontaktowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego