Wystawy, imprezy, zabytki – portal o atrakcjach w Małopolsce

Wszystko o tajemniczych miejscach w Małopolsce.

Chociaż Małopolska to jedno z najmniejszych polskich województw, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno odwiedzającym zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu dużo, więc czasem trudno znaleźć coś dla siebie w potopie informacji o zbliżających się eventach kulturalnych bądź sportowych oraz godnych zwiedzenia zabytkach w Małopolsce.

Gdzie szukać rzetelnych informacji o wartych zobaczenia miejscach w Małopolsce?

Żeby przedstawić zainteresowanym atrakcje turystyczne tego regionu, powstała witryna visitmalopolska.pl. Dostarcza on wiadomości nie tylko o ciekawych miejscach oraz zabytkach w tym województwie, ale też o wystawach i imprezach folklorystycznych, kulturalnych czy sportowych planowanych na jego terenie. Portal prowadzony jest w ramach projektu Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże strona? Osoby organizujące przyjazd do Małopolski już na głównej stronie spostrzegą mapę, na której szybko odnajdą Centra Informacji Turystycznej, hotele, pensjonaty i kempingi oraz muzea i zabytki zlokalizowane w różnych punktach Małopolski. Portal ułatwia zorganizowanie wizyty na południu Polski też pod kątem logistycznym, oferując informacje zarówno o wypożyczalniach pojazdów i parkingach, jak i o lotniskach i dworcach kolejowych. Prócz tego dla tych, którzy z różnych przyczyn nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, serwis przygotował liczne wirtualne spacery pokazujące między innymi piękno regionalnego folkloru, regiony agroturystyczne czy zamek na Wawelu.

Wykaz ambasad i przydatne rozmówki – kluczowe informacje dla turystów z zagranicy

Visitmalopolska.pl nie zaniedbuje również zagranicznych turystach, którzy chętnie zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego czy innych południowych miejscowości. Wiadomości zawarte na stronie dostępne są w związku z tym w języku angielskim, ale także w m.in w języku rosyjskim, słowackim oraz niemieckim, francuskim. Niesłychanie pomocny dla cudzoziemców może być też dział Rozmówki, w którym poznają kluczowe słowa i zwroty, które umożliwią im dogadać się z Polakami w rozmaitych sytuacjach, w których mogą się znaleźć podczas pobytu naszym kraju. Zagraniczni podróżnicy znajdą tu listę ambasad i konsulatów zlokalizowanych na obszarze Małopolski.

Nasze dane kontaktowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego