Borykasz się z wadą wzroku? Odwiedź klinikę okulistyczną

Więcej szczegółów o operacji wzroku Kraków.

Dobry wzrok to gwarancja wysokiego komfortu życia. Klinika okulistyczna pomaga pozbyć się uciążliwych i w wielu przypadkach niebezpiecznych dla zdrowia dolegliwości. Kto powinien zgłosić się na operację wzroku?

Korekcja wad wzroku – procedura bezpieczna oraz mało inwazyjna

Jeszcze dekadę temu korekcja wad wzroku ograniczała się do noszenia okularów bądź soczewek kontaktowych. Od kilku lat dostępne są jednakże nowoczesne techniki korekcji umożliwiające leczenie starczowzroczności, nadwzroczności, krótkowzroczności, jak również szeregu innych chorób. Niezwykle rozpowszechniona jest laserowa operacja wzroku cechująca się dużą skutecznością. Taka korekcja wzroku jest zabiegiem mało inwazyjnym oraz bezpiecznym, a pacjent prędko wraca do zwyczajnego trybu życia. Korygowanie wad wzroku przeprowadza się w centrum oka, w której zatrudniony jest wykwalifikowany zespół, specjalizujący się w innowacyjnych sposobach leczenia. Wykwalifikowany optometrysta pomoże postawić diagnozę, wybrać adekwatną technikę leczenia, a następnie usunąć wadę wzroku. Optometryści pracujący w klinice okulistycznej dysponują nowoczesnym sprzętem diagnostycznym, dlatego mogą wykryć nawet mało rozpowszechnione choroby oczu.

Centrum oka – nie tylko korekcja wad wzroku

Kliniki okulistyczne zajmują się także leczeniem innych schorzeń, takich jak np. stożek rogówki. Nowoczesne metody jego korekcji polegają między innymi na kształtowaniu rogówki za pomocą procedury Topoguided bądź wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych. Ponadto specjaliści wykonują pomiar ciśnienia oka, które jest badaniem pomocnym w ujawnianiu jaskry, zapalenia gałki ocznej i innych niebezpiecznych schorzeń. W klinice okulistycznej wykonuje się również mapy rogówki – jest to niezbędne przed zabiegami laserowymi, np. operacją katarakty. Korekcja wzroku to naturalnie nie wszystko – lekarze okuliści zajmują się również innymi dolegliwościami, takimi jak usuwaniem kaszaków oraz ciała obcego z oka.

Nasze dane kontaktowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]