Cierpisz na starczowzroczność? Skuteczne leczenie presbiopii jest możliwe

Szukasz szczegółowych wiadomości dotyczących leczenia starczowzroczności Kraków? Wejdź na voigtklinikaoka.pl/uslugi/leczenie-starczowzrocznosci/

Starczowzroczność, czyli presbiopia, to jeden z naturalnych procesów wynikających ze starości. Jej przejawem jest pogorszenie widzenia na krótkie odległości, co w gruncie rzeczy przeszkadza w czytaniu książek, użyciu telefonu komórkowego i komputera, rozwiązywaniu krzyżówek, a także podejmowaniu wielu innych aktywności. Starczowzroczność jest rezultatem zaburzenia zdolności oka do akomodacji albo jej całkowitej utraty. Metodą na rozwiązanie tego problemu może być noszenie okularów, niemniej jednak wywołuje to komplikacje. Soczewki do bliży przeszkadzają w dostrzeganiu dali, okulary progresywne w większości wypadków nie są tanie, zaś modele dwuogniskowe często nie są wygodne. Idealnym wyjściem może być wobec tego pozbycie się presbiopii w trakcie zabiegu.

Leczenie presbiopii – realizuj bez przeszkód codzienne aktywności

Jak już nadmieniliśmy, leczenie presbiopii pozwala uchronić się od licznych przeszkód przy wykonywaniu powszednich, najłatwiejszych czynności. Osoby cierpiące na tę chorobę (trzeba zaakcentować, iż nierzadko pierwsze symptomy starczowzroczności przejawiają się zaraz po czterdziestym roku życia) mają problemy z czytaniem bądź korzystaniem z urządzeń elektronicznych, a także podróżami komunikacją publiczną (kłopoty ze sprawdzeniem planów jazdy) bądź dokonywaniem zakupów (w istocie ogranicza możliwość odczytania ceny artykułu). Poza tym, przeciwnie do miopii, presbiopia nie jest kompensowana przez zdolność lepszego widzenia dalszych obiektów, a noszenie szkieł korekcyjnych okazuje się dla chorego niewygodne. Należy także pamiętać, iż wada ta się ciągle zwiększa, a każde następujące dwa lata przynoszą z reguły osłabienie widzenia o mniej więcej 0,25 dioptrii.

Leczenie starczowzroczności – eliminacja wady w trakcie jednego zabiegu

Poza korekcją przy pomocy szkieł korekcyjnych, rekomendowane jest również leczenie presbiopii z wykorzystaniem wiązki lasera. Zapewniają one trwałe efekty i wykluczają konieczność stosowania okularów. Metody takie jak PRESBYMAX® są też drogą ku temu, by w czasie jednego zabiegu całkowicie usunąć wadę w obu oczach.

Nasze dane kontaktowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]