Działanie aparatów do magnetoterapii

Więcej o aparatach do magnetoterapii na www.bardomed.pl/20-aparaty-do-magnetoterapii.

Magnetoterapia jest działem fizykoterapii koncentrującym się na oddziaływaniu pola magnetycznego o względnie niskiej częstotliwości, która nie przekracza 100 megaherców, a także indukcji w zakresie 0,1-10 megatesli. Metodzie tej przypisuje się przeróżne działanie, aczkolwiek wielu jej właściwości nie potwierdzono dotąd w badaniach klinicznych. Bezdyskusyjną pewność co do efektywności magnetoterapii mamy natomiast, jeśli chodzi o działanie przeciwbólowe i przyspieszenie odnowy tkanek podczas zabiegów ortopedycznych, takich jak artroskopia czy wstawienie endoprotezy. Poza tym magnetoterapia pomaga też w stanach zapalnych, zmniejsza ilość wolnych rodników, poprawia krążenie i likwiduje obrzęki.

Jak działają urządzenia do magnetoterapii?

Aparaty do magnetoterapii wytwarzają pole magnetyczne o danej częstotliwości i indukcji, które z kolei jest transmitowane za pomocą specjalnego przewodu do aplikatora dotykającego bezpośrednio leczonych części ciała pacjenta. Nowoczesne aparaty do magnetoterapii pozwalają na wykorzystanie dwóch aplikatorów jednocześnie, co pozwala przeprowadzić większą ilość zabiegów i w dużym stopniu usprawnia pracę placówek medycznych.

Gdzie stosuje się aparaty do magnetoterapii?

Aparaty do magnetoterapii to znaczący element wyposażenia gabinetów rehabilitacyjnych i fizykoterapeutycznych. Z uwagi na duże rozmiary i wagę wynoszącą kilka kilogramów, w swojej standardowej wersji jest to urządzenie stacjonarne, rzadko używane przez terapeutów świadczących usługi z dojazdem. Warto jednak podkreślić, iż w sprzedaży znajdziemy także modele przenośne, znakomicie nadające się do pracy z pacjentami w miejscu ich zamieszkania. Aparaty te posiadają aplikatory w formie pasów lub dysków.

Nasze dane kontaktowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]