Leczenie dożylne witaminą C – czy warto?

Leczenie witaminą staje się ostatnio coraz popularniejsze. Wzrastające zainteresowanie tą procedurą bierze się w głównej mierze stąd, iż witamina C jest jednym ze związków koniecznych do prawidłowego funkcjonowania organizmu (zwłaszcza układu immunologicznego), a przy tym nie jesteśmy w stanie wytwarzać jej samodzielnie. Musimy zatem uzupełnić ją inaczej – w codziennych posiłkach albo za pomocą specjalnie dobranych suplementów. Te ostatnie najsilniej działają, jeśli zaaplikujemy witaminę C dożylnie – w wielu przypadkach może to mieć spore znaczenie.

Wlewy witaminy C – użycia

Wiele osób uważa, że dożylne witamina C pomaga w leczeniu wielu przypadłości. Wielu pacjentów korzysta z leczenia witaminą C po wykryciu takich schorzeń jak borelioza, choroby autoimmunologiczne czy zapalenie stawów. Nie brakuje również głosów mówiących, iż ta metoda może dać bardzo korzystne efekty, jeśli chodzi o poprawę wyglądu i kondycji skóry – ma ją odpowiednio odżywiać i odmładzać, powodując w ten sposób szybszą regenerację, jak również przyspieszać zabliźnianie się ran oraz likwidować zmiany na skórze.

Wlewy z witaminy C – o czym należy wiedzieć?

Wlewy witaminowe, tak jak wszelkie pozostałe metody leczenia, niosą ze sobą pewne ryzyko. Dlatego nie wolno decydować się na nie bez omówienia procedury z lekarzem. Przede wszystkim musimy upewnić się, że wlewy witaminowe nie zagrożą naszemu zdrowiu – jest to niezmiernie ważne w przypadku diabetyków, pacjentów chorych na raka i innych osób z osłabioną odpornością. Wlewy witaminy C należy przeprowadzać w klinikach specjalizujących się w leczeniu za pomocą witamin, które zagwarantują nam, iż podczas procedury obecny będzie doktor.