Terapia małżeńska – rozwiąż problemy z partnerem

Odszukaj wykwalifikowanych specjalistów, którzy pomogą Ci w terapii małżeńskiej UK.

Każda para może przeżywać przeróżne problemy. Na szczęście aktualnie można się z nimi uporać naprawdę sprawnie. Doskonałym rozwiązaniem jest terapia małżeńska przeprowadzana przez doświadczonego i wykwalifikowanego psychoterapeutę.

Terapia małżeńska – w jakich trudnościach może okazać się pomocna?

Do psychoterapeuty zgłaszają się pary borykające się z bardzo różnymi kłopotami. Fachowiec pomaga przezwyciężyć trudności mające związek z niedochowaniem wierności jednego z małżonków, a także udzieli pomocy w razie uzależnienia, chociaż tutaj często konieczne będzie również specjalistyczne leczenie osoby. Psycholog udzieli wsparcia w czasie problemów zdrowotnych partnerów czy ich dzieci. Jest przydatny w sytuacji, kiedy pomiędzy małżonkami pojawiają się konflikty, których nie są w stanie przezwyciężyć sami. Uczestnictwo w terapii małżeńskiej pomoże także pokonać problemy oraz usprawnić partnerstwo. Poprawia się komunikacja między małżonkami – dzięku czemu ich związek ewoluuje, a nie tkwi w miejscu. Psychoterapeuta pomaga zrozumieć partnerom jakie są ich wzajemne potrzeby i oczekiwania. Zwraca on uwagę na to, że małżeństwo to nie wyłącznie branie, ale przede wszystkim oferowanie czegoś od siebie. Wsparcie psychoterapeuty sprawia, że możliwe jest określenie przyczyn , które legły u podstaw małżeńskich problemów. Pary, które przeszły terapię małżeńską posiadają wiedzę niezbędną do tego, by efektywnie radzić sobie z problemami w następnych latach.

Terapia małżeńska – co wtedy, kiedy mieszka się na terenie Wielkiej Brytanii?

Polska emigracja, która dotarła do Wielkiej Brytanii spowodowała, że na chwilę obecną bez trudu znajdziemy polskiego psychologa także na terenie UK. Porozumiewanie się w języku polskim ułatwia pracę nad problemem i podnosi komfort pary, która zdecydowała się na usługi specjalisty. Też na emigracji warto powalczyć o własne małżeństwo, które w wielu wypadkach właśnie po opuszczeniu kraju zaczyna borykać się z najróżniejszymi problemami. Trzeba pamiętać, że terapia to nie wstyd, a z jej pomocą związek może wejść na zupełnie nowe tory. Rozstanie to zawsze rozwiązanie ostateczne.

Nasze dane kontaktowe:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339