Terapia wiązką podczerwieni – lasery wysokoenergetyczne

Laser wysokoenergetyczny kupisz na www.bardomed.pl

Terapia laserem wysokoenergetycznym to technika stosująca silnie zogniskowaną wiązkę światła podczerwonego. Po przyłożeniu do skóry chorego specjalnej sondy połączonej z aparatem, przenika ona do głębokich tkanek, gdzie wykazuje wielorakie działanie. Po pierwsze stymuluje tkankę mięśniową, po drugie zaś blokuje receptory bólowe i pobudza zakończenia nerwowe. To skutkuje redukcją odczuwania bólu, a także przyczynia do usprawnienia krążenia, czego efektem jest lepsze ukrwienie tkanek. Nic więc dziwnego, iż ta metoda leczenia znajduje szerokie zastosowanie.

Laser wysokoenergetyczny – co nim leczymy?

Laser wysokoenergetyczny można użyć do leczenia niemal wszystkich części ciała. Niejednokrotnie jest wykorzystywany przez ekipy opiekujące się zawodowymi sportowcami – doskonale sprawdza się jako środek minimalizujący uczucie bólu po treningach oraz leczący skutki kontuzji takie jak: naderwania ścięgien, skręcenia stawów czy achillodynia. Poza zastosowaniem w sporcie, laser wysokoenergetyczny jest też używany m.in. w leczeniu ostrogi piętowej, lumbago, haluksów oraz różnego rodzaju neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny może być też przydatny w medycynie estetycznej i w gabinetach kosmetycznych lub dermatologicznych.

Lasery wysokoenergetyczne – rodzaje sond

Wiązki laserów wysokoenergetycznych są wytwarzane przez specjalne aparaty. Do tego rodzaju urządzeń podłącza się przewodowe sondy, które następnie przykłada się do ciała pacjenta w miejscach zmienionych chorobowo. Same sondy mogą mieć różnorodną budowę i, w rezultacie tego, inny sposób działania. Rozróżnia się między innymi sondy prysznicowe, punktowe oraz skanerowe, które wysyłają podczerwień lub światło ze spektrum czerwonego.

Nasze dane kontaktowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]