Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym

Zdrowe i perłowe zęby to marzenie wielu osób. Niestety mnóstwo czynników zewnętrznych niszczy nasze szkliwo i sprawia, że staje się ono żółte. Nie zawsze domowe środki wybielające wystarczają. Jak przywrócić piękny uśmiech? Czy wybielanie lampą BEYOND jest bezbolesne?

Wybielanie zębów – zauważalne efekty już po trzech sesjach

Mycie zębów po jedzeniu i piciu pomaga utrzymać zdrowe szkliwo, ale nie zawsze chroni przed nieestetycznymi zmianami. Cukry i inne czynniki powodują, że nasze zęby przestają prezentować się estetycznie. Domowe sposoby wybielające (żele, paski, soda oczyszczona), mogą spowodować uszkodzenie szkliwa i nadwrażliwość. Na szczęście współczesna stomatologia estetyczna wypracowała skuteczne metody, które przywracają zębom biel. Jakie zabiegi są w tym momencie najpopularniejsze? Dentyści szczególnie polecają wybielanie zębów lampą BEYOND, która zapewnia satysfakcjonujące efekty już po 3 zabiegach. Wybielanie tą metodą jest zupełnie bezbolesne i bezpieczne dla jamy ustnej.

Wybielanie zębów nawet o czternaście tonów

Jak odbywa się wybielanie zębów metodą BEYOND? Zabieg zaczyna się od przeglądu stanu uzębienia. Potem przy pomocy specjalistycznego wzornika określa się barwę zębów przed zabiegiem. Po wykonaniu wstępnych czynności, dentysta przystępuje do nałożenia kremu wybielającego na wybrany ząb lub wszystkie zęby. Ważny jest również dobór właściwego odczynu żelu. Środek aktywowany jest przez światło lampy, co pomaga dotrzeć do struktury zęba skutecznie redukując nieestetyczne zażółcenia. Lampa BEYOND rozjaśnia zęby nawet o 14 tonów, efekty są zatem spektakularne i utrzymują się do trzech lat. Po zabiegu trzeba unikać czerwonego wina, czarnej herbaty przez przynajmniej kilka dni. Świetne efekty przynosi także wybielanie zębów przy pomocy szyn wybielających.