Czy warto kupić filtr powietrza do domu?

Polacy stopniowo przekonują się, jak ważna dla zdrowia i samopoczucia jest czystość powietrza. Wraz z nim wdychamy różnego rodzaju zanieczyszczenia przemysłowe i alergeny: pyły zawieszone PM10, kurz, spaliny pojazdów, dym tytoniowy czy mikroorganizmy i wirusy. Jak więc wykonać oczyszczanie powietrza w miejscu pracy lub mieszkaniu?

Oczyszczacze powietrza – jak wiele alergenów wyeliminują?

W dzisiejszych czasach najlepszym wyjściem jest kupienie do mieszkania oczyszczacza powietrza. Takie urządzenie upora się zarówno z z zanieczyszczeniami cząsteczkowymi i biologicznymi, jak i pyłami. Skuteczność oczyszczaczy powietrza ocenia się definiując minimalną wielkość drobin zanieczyszczenia, które będą wyłapane w ich filtrze. Urządzenia o dużej wydajności, zawierające tzw. filtry HEPA, wychwytują niemalże 100% zanieczyszczeń o wielkości 0,3 mikrometra. Jednak oczyszczanie powietrza z właściwym urządzeniem jest jeszcze skuteczniejsze.

Airdog a inne oczyszczacze powietrza

Nowatorskie oczyszczacze powietrza Airdog działają w oparciu o opatentowaną technologię Ionic Wind Technology, która umożliwia maksymalny stopień filtracji. Zatrzymują one nawet cząsteczki o wielkości 0,0145 mikronów, co pozwala usunąć sadzę, dym tytoniowy czy pyły zawieszone PM2.5 oraz PM10. Model Airdog X5 skutecznie i szybko usuwa również wirusa grypy, co zaświadczają przeprowadzone badania. Zaletą oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich budowa, przyczyniająca się do obniżenia kosztów eksploatacji. Nie ma konieczności okresowej wymiany wytwarzanych z papieru, jednorazowych filtrów HEPA – kasetę filtracyjną i filtr wstępny można umyć, natomiast jonizator plazmowy wystarczy przetrzeć suchą gąbką. Te oczyszczacze powietrza są ciche, proste w obsłudze oraz energooszczędne.