Fotele gamingowe – opracowane specjalnie dla zapalonych graczy

Kartkując foldery salonów z wyposażeniem wnętrz coraz częściej widzimy w ich ofercie sekcje skupiające fotele dla graczy. Gros konsumentów przeważnie nie dostrzega różnic pomiędzy takimi fotelami a fotelami biurkowymi, jednak prawdziwi gamerzy wiedzą, że dobrze dopasowany fotel gamingowy jest niezastąpiony, ponieważ znacznie podnosi komfort gry.

Na co zatem zwrócić uwagę przy zakupie fotela do grania?

W ciągu ostatnich trzy dziesięciolecia gry komputerowe zdobyły porywającą popularność i ekspresowo przeniosły się z salonów gier do naszych mieszkań. Powstał też e-sport i coraz większy odsetek osób nie tylko po prostu wpada w świat gier dla przyjemności, lecz wręcz przesiaduje przed komputerem tysiące godzin w roku przygotowując się do ważnych rozgrywek. Dlatego nieodzowne im są precyzyjnie zaprojektowane krzesła gamingowe, których podstawową funkcją jest zagwarantowanie graczom dobrego podparcia przy równoczesnym zachowaniu maksymalnej wygody w czasie wielogodzinnych sesji. Na co wobec tego zwrócić uwagę kupując fotel dla gracza? W pierwszej kolejności dowiedz się, w jakim stopniu pozwala on na dostosowanie elementów mających wpływ na jego wygodę, t.j. wysokość podłokietników, zagłówka i siedziska, ułożenie poduszek na wysokości łopatek i lędźwi oraz kąt maksymalnego i minimalnego odchylenia oparcia. Ważne są także surowce z jakich wyprodukowany jest taki fotel – musi być stabilny, wytrzymały nawet na ogromne obciążenia, a na powierzchniach stykających się z ciałem gracza (np. na podłokietnikach) powinien być pokryty materiałem, który nie wywoła zadrapania ani zaczerwienienia skóry.

Krzesła dla graczy – skąd wynikają różnice cen?

Koszt zakupu krzesła dla gracza jest wysoki – cena najtańszych produktów tego typu oscyluje no pułapie 350 zł, natomiast w przypadku modeli z górnej półki w wielu przypadkach znacznie przekracza 1000 zł. Skąd wynika taka rozpiętość cen? Najtańsze modele foteli komputerowych dla graczy zwykle mają nieznaczną możliwość regulacji i są wyprodukowane z tworzyw niższej jakości, jednak bez problemu zaspokoją potrzeby osób, które przesiadują przed komputerem po kilkanaście godzin tygodniowo. Fotele przeznaczone dla zapalonych graczy mają większy zakres regulacji istotnych podzespołów, mogą udźwignąć ogromne obciążenia (nawet do 200 kilogramów!), są często powleczone bardzo wytrzymałą naturalną skórą, a także posiadają dodatkowe udogodnienia, jak podnóżki, skrytki na drobiazgi czy zaczepy na słuchawki.