Podłogi drewniane – porady dotyczące montażu paneli

Dowiedz się więcej o podłodze drewnianej.

Panele podłogowe wizualnie niewiele różnią się od posadzki drewnianej, a kupisz je znacznie taniej. Atrakcyjne ceny to tylko jedna z wielu dobrych stron paneli podłogowych – ich zamontowanie jest bowiem dziecinnie proste i każdy poradzi sobie z tym bez korzystania z usług fachowców. W jaki sposób zatem układać panele podłogowe?

Jakie podłoże pod panele podłogowe?

Panele podłogowe najlepiej montować na suchym gruncie – zawartość wody nie może być większa, niż 3%. Powinieneś pamiętać także o oddzieleniu paneli od podłoża – najlepiej nada się do tego folia PE o grubości przynajmniej dwóch dziesiątych milimetra i wełna mineralna. Nigdy nie układaj paneli prosto ze sklepu – trzeba poczekać czterdzieści osiem godzin – dzięki temu pozbędą się nadmiaru wilgoci. Wszystko już na swoim miejscu?

Jak montować panele podłogowe?

Na początek najważniejsza rada – panele podłogowe powinieneś układać startując z rogu pomieszczenia. Przed ich położeniem, sprawdź, czy nie są zepsute, gdyż potem producent może nie uznać reklamacji. Pamiętaj o temperaturze podłoża – najniższa wartość wynosi piętnaście stopni Celsjusza. Staraj się montować je wertykalnie do źródła światła, a w wąskich pokojach – zgodnie z orientacją fasad. Zepniesz je za pomocą specjalnych klipsów – to wytrzymałe i nieskomplikowane rozwiązanie.

Panele podłogowe powinny rozszerzać się i kurczyć

Tak, jak wszystkie produkty drewnopochodne, panele podłogowe reagują na skoki ciepła w domu. Nie zapominaj zatem o odstępach dylatacyjnych o szerokości minimum dziesięciu milimetrów – będą mniej zauważalne, jeśli zamontujesz też listwy podłogowe.

Nasze dane kontaktowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]