Zalety jonizatora powietrza

Sporadycznie zdarza się ktoś, kto nie znosi zapachu powietrza po przejściu burzy. To wrażenie rześkości nadają jony ujemne tworzące się m.in. w rezultacie wyładowań elektrycznych, naturalnego ruchu wody i powietrza, a również uwalniają je rośliny. Ujemne jony tlenu oczyszczają powietrze, tłumią niemiłe zapachy oraz pomyślnie wpływają na nasze otoczenie i samopoczucie.

Jonizator powietrza – dobra ujemna jonizacja?

Jonizacja może nastąpić w wyniku wydzielania się ekstremalnej ilości ciepła, wyładowania elektrycznego bądź oddziaływania silnego pola magnetycznego. W dzisiejszych czasach większość z nas przebywa w otoczeniu setek urządzeń, takich jak kopiarki, komputery czy telewizory, które emitują pole magnetyczne i dodatnio jonizują powietrze. Dobroczynne jony o ładunku ujemnym, czyli aniony, powstają przez przyłączanie się jednego bądź więcej elektronów do neutralnych cząsteczek. Na nieszczęście ich ilość w powietrzu na terenach gęsto zamieszkałych z roku na rok jest coraz mniejsza. Dlatego żeby na powrót odczuć orzeźwiającą i czystą atmosferę w mieszkaniu, trzeba skorzystać z jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – czy warto?

Proces jonizacji stosowany jest z reguły w oczyszczaczach powietrza. Ujemnie naładowane cząsteczki pozwalają wychwycić szkodliwe wirusy i drobnoustroje, pyły zawieszone PM2.5 i 10 czy dym papierosowy. Przy tym oczyszczacz powietrza z jonizatorem przywraca powietrzu rześkość i czystość, umożliwiając nam odpowiedniejszy wypoczynek i oddychanie pełną piersią. Zważywszy na to, iż ujemnie zjonizowane powietrze redukuje poczucie chronicznego znużenia i generalnie podwyższa wydajność fizyczną, poleca się wykorzystanie oczyszczacza powietrza z jonizatorem też w szpitalach, urzędach, placówkach oświaty czy biurach, a więc tam, gdzie kluczowa jest koncentracja na wykonywanych obowiązkach.