Alternatywa dla rolet i żaluzji – zamontuj shuttersy w salonie i w sypialni

Shuttersy w salonie. Sprawdź przykłady wykorzystania.

Szutersy (shutters), a więc wewnętrzne okiennice dekoracyjne, kojarzą się zwykle z aranżacją pomieszczeń w stylu afrykańskim czy południowoamerykańskim. Jednakże ten element zabezpieczenia okna można użyć również w polskich domach – jest to nadzwyczaj wytrzymałe, a jednocześnie wspaniale prezentujące się rozwiązanie, które w szeregu aranżacji sprawdzi się lepiej niż popularne obecnie rolety.

Shuttersy w salonie – przeznaczenie ozdobne i praktyczne

Okiennice wewnętrzne typu shutters w salonie bądź w pokoju dziennym, wypełniają dwie funkcje – ozdobną oraz praktyczną. Shuttersy zdecydowanie zwiększają estetykę pokoju. Ich lamele są grubsze, co powoduje, że wspaniale uzupełniają wygląd większości okien. Walory estetyczne są ważne, bowiem to w salonie podejmuje się gości, jak również przebywa się w nim większą część dnia. Dlatego też wypada zadbać, aby to pomieszczenie było nie tylko reprezentacyjne, ale jednocześnie wygodne. Swoboda wybrania kąta ułożenia lameli shuttersów pozwala na kontrolę ilości promieni słonecznych wpadających do pomieszczenia, co umożliwia m.in. przyjemne jego ściemnienie, kiedy chcemy wyczarować romantyczny półmrok w pomieszczeniu, lub zupełne jego zaciemnienie, kiedy chcemy włączyć serial.

Shuttersy w sypialni – regulacja ciepła

Swoboda kontroli dostępu światła do pomieszczenia jest z pewnością najważniejsza w sypialni. Shuttersy przydadzą się tu jednakże z jeszcze innej przyczyny – z ich pomocą da się skutecznie korygować temperaturę pokoju, która w dużej mierze oddziałuje na nasz mocny sen. Dzięki okiennicom wewnętrznym zimą o wiele dłużej zatrzymamy w sypialni ciepło, natomiast w trakcie lata łatwiej jest utrzymać w niej chłód. Ponadto takie okiennice tworzą efektywną barierę chroniącą przed hałasami z zewnątrz. Shuttersy to również świetne rozwiązanie dla alergików. Osadza się na nich mniej cząsteczek kurzu aniżeli w plisach firan, a ich konserwacja jest niesłychanie prosta i trwa dosłownie kilka minut.

Poza sypialnią i salonem shuttersy świetnie będą prezentować się także w pokoju dziecka, w łazience oraz w kuchni.

Nasze dane kontaktowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]