biżuteria z bursztynem, srebrna biżuteria

Bursztyn w biżuterii

Biżuteria z bursztynem nadal jest modna – zarówno u młodych ludzi, jak i nieco starszych osób. Zainteresowanie nią nie powinno jednak dziwić – złoto Północy jest zaliczany wszak do najładniejszych materiałów, a swoboda jego preparacji sprawia, że wykonane z niego ozdoby mogą dopasować się do przeróżnych trendów. By zachować jej właściwości, powinniśmy o nią właściwie zadbać. Jak? Powie wam stworzony przez nas poradnik.

W czym trzymać biżuterię z bursztynem?

Złoto Bałtyku to bardzo delikatny surowiec – z uwagi na to biżuteria z bursztynem koniecznie musi być trzymana w odpowiednich warunkach. Jantarowy wisiorek musimy zabezpieczyć miękką tkaniną, a potem dokładnie otulić folią i umieścić w drewnianym pudełku. Pamiętajmy, by w jednym opakowaniu nie trzymać kilku ozdób – mogą się bowiem porysować.

Biżuteria z bursztynem przetrwa lata

Złoto północy nie toleruje silnych środków czyszczących. Lepiej więc zrobimy, wybierając do jego czyszczenia łagodniejsze substancje – między innymi oliwę z oliwek lub kosmetyki dla dzieci. Biżuteria z bursztynem musi być pielęgnowana miękką ścierką, nieznacznie nasączoną wodą – pod żadnym pozorem nie może być jej zbyt dużo.

Jak odrestaurować biżuterię z bursztynem?

Znalazłeś na strychu starą biżuterię z bursztynem? Na pewno nadal robi ogromne wrażenie, ale widać jej lata. Jak ją odrestaurować? Próbując zrobić to samodzielnie, możesz jedynie jeszcze bardziej ją uszkodzić – najlepiej zatem zrobisz, zanosząc ją jubilerowi.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]