CadXpert – dystrybutor skanerów 3D do profesjonalnych zastosowań

Dalsze informacje o skanerach 3D.

Oferta CadXpert zawiera profesjonalne skanery 3D. W sklepie nabyć można urządzenia od poniższych producentów:
– DOF (Degree of Freedom) – skanery dla techników dentystycznych,
– RS SCAN – ortopedyczne skanery 3D,
– Shining 3D – skanery FreeScan oraz EinScan.

Skanery 3D Shining – urządzenia od nowatorskiego producenta

Firma Shining 3D od ponad dziesięciu lat (a dokładnie od 2004 roku) produkuje najwyższej jakości urządzenia do druku 3D (skanery 3D, ale też drukarki 3D, materiały oraz usługi produkcji i projektowania). Shining 3D cechuje się innowacyjnością, jest także pomysłodawcą szeregu patentów – do 2015 r. zgłosili ich w sumie paręset (m.in. na oprogramowanie i wzory). Skanery 3D tego producenta mają rozległe zastosowanie w lotnictwie, przemyśle, medycynie i szeregu innych branżach przemysłu. Domeną sprzętu Shining 3D jest redukcja nakładów na produkcję, a zarazem podniesienie jakości i wzrost wydajności.

Skanery 3D DOF – poznaj trzy kolekcje urządzeń

Wyróżnia się DOF skanerów 3D firmy DOF:
– Swing – skanery z tej linii wyróżniają się dwiema kamerami, kształtem (wyglądają jak litera L), prostą obsługą oraz ogromną efektywnością i prędkością pomiarów. Sklep CadXpert oferuje też skanery 3D HD – wykorzystane w nich kamery o dużej rozdzielczości gwarantują skany w jakości HD.
– Freedom – ta linia produktów jest najbardziej precyzyjna i najszybsza. Dzięki wykorzystaniu technologii Stable Scan Stage (SSS) wykorzystującej ruchomą jednostkę optyczną, skan jest niesłychanie precyzyjny. Szybka praca, wygodna i prosta obsługa, stabilny pomiar danych to dodatkowe zalety skanerów 3D z linii Freedom.
– Edge – to linia urządzeń cechujących się precyzją oraz szybkością. Za sprawą aż sześciu trybów skanowania do wyboru można jeszcze precyzyjniej dopasować potencjału urządzenia do zapotrzebowań użytkownika. Skanery 3D z tej kolekcji zapewniają wysoką precyzję skanów, a jednocześnie są efektywne oraz proste w obsłudze. Umożliwiają skan nawet elementów o trudnym dostępie (przykładowo wycisku stomatologicznego), w związku z tym są stosowane w dentystyce oraz ortodoncji.

Skaner 3D Tiger firmy RS SCAN dla ortopedów i producentów obuwia

Trzecia kategoria skanerów 3D w sklepie CadXpert to asortyment marki RS Scan – ortopedyczny skaner 3D Tiger. Czym cechuje się ten produkt? Wyjątkową szybkością pracy – skanowanie trwa maksymalnie 15 sekund. Wykorzystanie aż 9 kamer: jednej monochromatycznej i ośmiu w kolorze zapewnia perfekcyjne odwzorowanie obiektów oraz precyzję. Skaner 3D Tiger jest stworzony zwłaszcza do producentów obuwia, rehabilitantów oraz ortopedów. Jego dokładność w działaniu jest używana do skanowania butów, wkładek i stóp.

Skanery 3D nie są już dzisiaj dużym wydatkiem

Druk 3D i skan 3D bez ustanku się rozwijają, a każde kolejne zmiany skutkują wykorzystaniem coraz to nowszych technologii i materiałów. To w efekcie sprawia, że skanery 3D i ich koszt stopniowo maleją. Kiedyś były to urządzenia, które kupowały jedynie największe marki, obecnie profesjonalny skaner 3D to koszt, na który stać nawet mała firma. sklepie CadXpert podstawowe modele skanerów 3D są już od 7 tysięcy złotych (przykładowo skaner Shining3D Einscan SE). To niewielkich gabarytów urządzenie o wadze niecałych 3 kilogramów łączy w sobie skan w połączeniu z drukiem 3D, działa szybko, dokładnie, a przy tym odwzorowuje każdy detal.

Skanery 3D – sklep stacjonarny czy e-sklep?

Czy wygodniej kupić profesjonalny skaner 3D w sklepie internetowym czy stacjonarnym? Za zakupami w e-sklepie przemawia możliwość wykonania ich o każdej porze, jak również nielimitowany czas, by odpowiednio przemyśleć dobór urządzenia dostosowanego do naszych potrzeb. A z zakupów w sklepie stacjonarnym? Sposobność zobaczenia sprzętu na żywo i skorzystanie z porady rzeczoznawców. Ale jedno z drugim można połączyć – można wybrać przez internet wstępnie jakieś urządzenie, a potem umówić się (mailem, przez formularz kontaktowy bądź , telefonicznie) na wizytę w showroomie CadXpert, który działa w Krakowie. Skaner 3D albo inny sprzęt do druku przestrzennego to odpowiedzialna inwestycja, wobec tego najlepiej podjąć decyzję o jego zakupie w oparciu o fachowe wsparcie konsultantów CadXpert. Po zakupie CadXpert zapewnia warsztaty dla użytkowników z obsługi urządzenia, pełną obsługę posprzedażową i serwis.

Nasze dane kontaktowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]