Czapsy i sztylpy skórzane – gdzie kupić?

Dalsze informacje o sztylpach

Według wielu jeźdźców najlepszymobuwiem do jazdy konnej są oficerki – skórzane buty z długą cholewą do kolan. I chociaż rzeczywiście w tej dyscyplinie sportowej sprawdzają się idealnie, to nie są pozbawione wad. Najistotniejszą z nich jest cena – najlepsze fasony oficerek mogą kosztować około kilku tysięcy złotych. Ponadto, wkładanie oraz jazda w oficerkach bywa w dużej mierze utrudnione ze uwagi na konieczność noszenia spodni z grubszej tkaniny, nie zawsze mieszczącej się w cholewce buta. Tych wad nie mają na szczęście czapsy i sztylpy.

Czapsy i sztylpy jeździeckie – główne cechy

Sztylpy i czapsy to elementy zakładane na sztyblety, gwarantujące ochronę wyższej partii nóg jeźdźca – można porównać je do stuptutów piechura. Te pierwsze ochraniają tylko łydkę sportowca, ponieważ kończą się na kolanie, zaś drugie – sięgają do pachwiny, zapewniając ochronę dla całej nogi. Zarówno czapsy, jak i sztylpy są wytwarzane z różnych materiałów. W sklepach zwykle znajdziemy sztylpy i czapsy skórzane, aczkolwiek poza nimi dostępne są też modele wykonane z tworzyw sztucznych albo tkaniny.

Jakie sztylpy i czapsy wybrać?

Ostatnie wymienione wyżej warianty charakteryzuje znacznie niższa cena. Tym samym są zalecane dżokejom z niewielkim budżetem , a także dzieciom, szybko wyrastającym z jednego rozmiaru. Warto zauważyć, że sztylpy i czapsy z tkaniny są przewiewniejsze, więc lepiej nosi się je latem i wiosną. Szeroki wybór sztylp i czapsów znajdziemy w sklepach internetowych – modele perfekcyjnie dobrane do swoich potrzeb nabędą więc również jeźdźcy zamieszkujący miejscowości, w których nie ma dobrze wyposażonego sklepu z artykułami do jazdy konnej.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]