Czy istnieją zamienniki kapsułek do ekspresu Nespresso?

Chcesz kupić kapsułki do ekspresu Nespresso? Odwiedź ten adres.

Kapsułki do Nespresso są jednymi z najdłużej obecnych w sprzedaży. Zostały opatentowane w Szwajcarii już w 1976 r. i od tego czasu powoli zdobywały kolejnych miłośników. Aktualnie jest to marka rozpoznawalna na całym świecie, a ekspresy z tym systemem wytwarza wiele renomowanych firm.

Czy istnieją kapsułki kompatybilne z Nespresso?

Decydując się na kupno ekspresu opartego o system Nespresso, wiele osób obawia się, czy będzie ograniczona wyłącznie do zakupu kapsułek do kawy od jednego producenta. Nic bardziej mylnego. Patent na ten system wygasł kilka lat temu więc obecnie w sprzedaży dostępnych są dziesiątki różnorodnych kapsułek kompatybilnych z Nespresso, pozwalających cieszyć się napojami o ciekawych kompozycjach smakowych. Jedną z najbardziej znanych i rozpoznawanych przez Polaków marek jest Lavazza, wytwarzająca kapsułki z kawą Delicato i Armonico o umiarkowanej mocy, zawierające mieszankę kaw arabika z Ameryki Północnej, a także bogate w smaku kapsułki Vigoroso i DecaRicco oparte na połączeniu robusty i arabiki. Innym znanym włoskim producentem kawy w kapsułkach Nespresso jest IlCafeItaliano, autor intensywnych w smaku połączeń robusty i arabiki o nazwach zapożyczonych od włoskich miast, czyli Venezia, Roma, Trieste oraz Firenze. W zależności od wybranego smaku, w tych kawach da się poczuć aromaty pieczonego chleba, suszonych owoców czy palonego drewna. Inni cenieni włoscy producenci, wytwarzający zamienniki kapsułek Nespresso to Między innymi Diemme (kawy Mente, Spirito Della Tanzania czy Cuore bez kofeiny) i Italian Coffee (kawa zbożowa Orzo Biologico, Mokaccino, kawy z żeń-szeniem Ginseng Dolce, Amaretto, Arabic czy Light).

kapsułki kompatybilne z Nespresso także od rodzimego producenta

Kapsułki kompatybilne z Nespresso produkuje również polska firma Cafe Rene, która specjalizuje się w kawie espresso. Produkuje ona kawy o wysokim pułapie intensywności, np. Sublimo, Lungo czy Classico Italiano, w tym także kawy aromatyzowane – Chocolate, Vanilla, Carmel oraz Hazelnut.

Opakowania sprzedawane w większości sklepów mieszczą zwykle 10 kapsułek z kawą. Jednak dla konsumentów, zamawiających kawę hurtowo, niektórzy producenci przygotowali także pudełka zbiorcze po 50 lub 60 kapsułek, co pozwala jeszcze bardziej zredukować koszt napoju. W przypadku, kiedy kupujący ma wątpliwości, czy dany produkt jest kompatybilny z posiadanym przez niego ekspresem, zanim dokona zakupu powinien zwrócić się po uzupełniającą informację do prowadzącego sklep.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]