Do jakiego wnętrza sprawdzi się roleta dzień i noc?

Rolety dzień i noc są jednym z najbardziej lubianych rodzajów rolet. Roleta dzień noc to idealna opcja do wnętrza dla osób, które chcą mieć kontrolę nad ilością światła w pomieszczeniach. To również fantastyczny sposób na zaaranżowanie pokoju, w którym chcemy odrobiny prywatności – do pokoju dziecka, sypialni albo gabinetu, ale bez efektu stuprocentowego zaciemnienia. Najpopularniejszym rodzajem rolet dzień noc jest zebra. Wyrób dostępny jest w wielu rozmiarach (standardowym, mini oraz na wymiar) oraz różnych wersjach kolorystycznych.

Rolety dzień noc zebra w pokoju dziecka i salonie

Popularna roleta dzień noc zebra to model wykonany z pasków w różnych kolorach. Trójkolorowy materiał lub rolety w pasy o tym samym kolorze, a różnych odcieniach, to następna propozycja na zaaranżowanie i ożywienie Twojego wnętrza.
Z jakim pomieszczeniem będą współgrać rolety dzień noc? Możliwości są wręcz nieograniczone. Dobrze dopasowana barwa stonuje lub ożywi atmosferę pokoju. Mini roleta dzień noc zagwarantuje umiarkowany poziom zaciemnienia, dlatego trafionym pomysłem jest zamontowanie jej w salonie i innych pomieszczeniach, gdzie nie życzymy sobie nadmiaru promieni słonecznych, ale nie potrzebujemy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być także łazienka lub pokój dziecka.

Rolety dzień noc – jak je stosować?

Poza wymienionymi powyżej pomieszczeniami, w których zbyt duże natężenie światła może przeszkadzać w odpoczynku lub drzemce, istnieje jeszcze kilka możliwości na zastosowanie rolet dzień i noc. Jakich? W pomieszczeniu, gdzie znaczna powierzchnia jest przeszklona. Masz taki salon? Postaw na roletę dzień noc, która pomoże Ci w regulacja poziomu światła lub zaciemnienia, przykładowo, w trakcie wieczornych seansów z rodziną.
Rolety dzień noc wkomponują się również w każde nowoczesne wnętrze, do których nie nadadzą się klasyczne zasłony i firanki. Rolety w pasy – poza funkcją zaciemniającą – pełnią też rolę dekoratywną. Bogata kolorystyka i współczesne wzornictwo sprawiają, że wnętrze może nabrać minimalistycznego lub nowatorskiego charakteru. Reasumując: po rolety dzień i noc sięgnij, jeżeli pragniesz osiągnąć efekt niepełnego zaciemnienia.