Gdzie wykorzystuje się suchościeralne tablice magnetyczne?

Tablice szkolne kojarzymy zwykle z zielenią i pyłem jaki powstawał, kiedy usiłowaliśmy wymazać z niej kredowe napisy. Takie tablice, chociaż w dalszym ciągu są bardzo popularne w polskich szkołach, pomału są wypierane przez suchościeralne tablice magnetyczne.

Tablice magnetyczne – jakie są ich kluczowe zalety?

Białe tablice magnetyczne są obecnie często używane w korporacjach, urzędach i biurach, czyli wszędzie tam, gdzie na krótkich spotkaniach prowadzone są cykliczne szkolenia albo omawiane są bieżące tematy i procedury. Plusem takich tablic jest przede wszystkim to, że do pisania na nich stosuje szybkoschnące markery, które łatwo się wymazuje za pomocą gąbki lub szmatki do tablic magnetycznych. W toku ścierania tusz z markerów nie wytwarza pyłu, dlatego ręce pozostają czyste i na odzieży nie osadza się kreda, jak w przypadku pospolitych tablic szkolnych. Druga zaletą tablic magnetycznych, jak sama nazwa wskazuje, jest możliwość użycia magnesów, za pomocą których można przypiąć do jej powierzchni różne lekkie elementy, urozmaicając w ten sposób prezentację. Utrzymanie takiej tablicy w czystości jest niesłychanie proste. Wystarczy cyklicznie przetrzeć jej powierzchnię specjalnym płynem, który usuwa resztki tuszu oraz tłuszcz. Płyn ma również właściwości nabłyszczające i konserwujące, co pozwoli na utrzymanie tablicy w bardzo dobrym stanie przez wiele lat. Jeśli planujemy kupić suchościeralną tablicę magnetyczną do biura, rozsądnie wybierzmy rozmiar do powierzchni sali, w której będzie ona zamontowana. Powierzchnia o rozmiarze 90×60 czy 120×90 może być zbyt mała, dlatego warto przemyśleć nabycie tablicy w rozmiarze 150×100 lub większym.

Tablica magnetyczna do domu – jak jej użyć?

Mała tablica magnetyczna za to doskonale sprawdzi się w domu. Nie wiesz jak ją zastosować? Zawieś ją w kuchni, a kiedy zauważysz, że kończy Ci się jakiś produkt (sól, cukier czy mąka) zapisz tę informację na tablicy. Kiedy będziesz wybierać się do supermarketu, łatwiej będzie Ci skompletować listę naprawdę niezbędnych sprawunków. Z kolei w pokoju dziecka tablica magnetyczna przeistacza się w zabawkę, która wcale się nie znudzi, nawet nastolatkowi. Dziecko codziennie może tworzyć nowe rysunki, przy czym nie zużyje papieru, a w dywan nie wbiją się wiórki z kredek i ołówków. Cała rodzina może również spędzić niedzielny wieczór na grze w wisielca, kalambury albo składając jak największą ilość wyrazów z wylosowanych liter. Tablica magnetyczna posłuży też rodzicom, którzy pragną pomóc maluchowi w opanowaniu liter lub matematyki.