Jaki wybrać kontener – otwarty czy zamknięty?

Chcesz kupić kontenery KP? Koniecznie odwiedź ten adres

Kontenery na odpady specjalnego przeznaczenia muszą charakteryzować się ogromną trwałością, a także spełniać wyśrubowane parametry techniczne. Czym wyróżniają się popularne modele kontenerów? Dlaczego warto zdecydować się na najwyższej jakości kontenery stalowe?

Kontenery na odpady – rodzaje i ich budowa

Pośród dostępnych w sprzedaży pojemników specjalnego zastosowania wyróżniamy kontenery na odpady odpady wytwarzane przez oczyszczalnie ścieków, odpady przemysłowe, płynne, sypkie oraz niebezpieczne. Kontenery przeznaczone do przewozu odpadów z oczyszczalni posiadają podgrzewaną podłogę, co zapobiega przymarzaniu płynów do dna. Kontenery tego rodzaju są spawane spoiną ciągłą w sposób szczelny i są zabezpieczone klapą z uszczelką, dzięki czemu transportowane odpady nie wyciekają. Dodatkowym zabezpieczeniem jest konstrukcja umiejscowiona nad pokrywą, która zapobiega rozbryzgiwaniu się płynów podczas załadunku kontenera na samochód. Do często używanych kontenerów na odpady należą też plandekowce, czyli pojemniki na odpady przemysłowe z rozsuwanymi ścianami oraz dnem posiadającym uchwyty do zabezpieczenia ładunku.

Kontenery otwarte na gruz i odpady sypkie

Odrębną grupę kontenerów są modele na odpady miałkie, np. pyły i trociny. Obecne na rynku kontenery obsługiwane są przez urządzenia hakowe oraz wyposażone w przenośnik ślimakowy. Pojemniki na materiały ziarniste mogą także posiadać uszczelnioną klapę. Do kontenerów specjalnych należą również kontenery otwarte używane do składowania i transportu odpadów budowlanych oraz gruzu.

Nasze dane kontaktowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]