Kask czy toczek do jazdy konnej. Które wybrać do jazdy wyczynowej?

Kaski jeździeckie kupisz na https://horse-trade.pl/Kask-Toczek-Jezdziecki

Jazda konna należy do tych dyscyplin sportowych, gdzie zagrożenie upadkami jest wyjątkowo duże. A te, z uwagi sporą prędkość i wysokość, mogą być naprawdę niebezpieczne. Na urazy narażona jest szczególnie głowa dżokeja, która obligatoryjnie musi być dobrze chroniona. W sklepach z artykułami dla amatorów jeździectwa dostępne są dwa typy ochrony na głowę – toczki oraz kaski do jazdy konnej. Które z nich jednak zapewniają lepszą ochronę? Co należy wiedzieć któregoś z tych akcesoriów?

Toczki czy kaski jeździeckie? Co wybrać?

Prosta, myśliwska czapka była pierwszą jeździecką osłoną głowy. Jej krój był inspiracją do powstania toczków. Dzisiejszy toczek do jazdy konnej jest najczęściej wykonany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią między tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie gwarantuje jednakże tak solidnej protekcji jak kask, przez co rekomendowany jest raczej do jazdy rekreacyjnej przy niedużej prędkości. Pod tym względem dużo lepiej wypada kask jeździecki, używany przez wyczynowych sportowców, który ma certyfikaty stosownych organizacji – w naszym kraju jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy kask lub toczek jeździecki

Najistotniejsza kwestia przy wyborze kasków jeździeckich to bezpieczeństwo. Kask musi dysponować odpowiednimi certyfikatami oraz być perfekcyjnie dopasowany do kształtu głowy jeźdźca bądź pozwalać na regulację rozmiaru. Do kasku wskazane jest dokupić dodatki – w szczególności pokrowiec, który ułatwi jego przewożenie i pozwoli uniknąć zabrudzenia. Kupując kask jeździecki nie powinno się też iść na kompromis. Tym samym, jeżeli w naszej okolicy nie dostaniemy odpowiedniego modelu, można zamówić go w sklepie internetowym.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]