Kolorowe rolety okienne – czy sprawdzą się w Twoim domu?

Rolety okienne, sufitowe oraz ścienne wspominane są co sezon wśród trendów na modne i nowoczesne zaaranżowanie wnętrza. Atutem rolety okiennej jest jej uniwersalny charakter i zastosowanie oraz bogactwo wzorów i kolorów. Na ile to rozwiązanie zda egzamin w każdym pomieszczeniu?

Kolorowe rolety okienne – jak je dobrać do stylu pokoju?

Dobrzy producenci mogą zaoferować kilka, a czasem kilkadziesiąt wariantów kolorystycznych rozmaitych typów rolet okiennych. Rolety dzień i noc, zebra i mini można kupić w bogatej palecie barw.
Wybierz odcień zbliżony do Twojego pokoju lub zdecyduj się na barwę w kontraście do ścian, mebli oraz dodatków. Bezpieczna kolorystyka, która zawsze się sprawdzi, to beże, czerń, biel i szarość. Szczególnie szarość jest elegancka i efektowna, a jednocześnie powiększa i wspaniale rozświetla pomieszczenia.

Standardowe wymiary rolet okiennych

Wymiary typowych rolet okiennych określane są pomiarem według stosunku szerokość do wysokości. Przedsiębiorstwa produkujące rolety proponują rozmiary od 35 do 140 centymetrów szerokości i od 116 do 230 centymetrów wysokości. Takie rolety dopasowane są do okien o standardowych rozmiarach.

Rolety okienne wykonywane na wymiar

Dla klientów, którym marzą się rolety, ale mają okna w nieszablonowym rozmiarze, świetnym wyborem są rolety okienne robione na wymiar. Jeżeli zatem oferowane w sklepach rolety nie pasują wielkością do Twoich okien, to innym pomysłem jest roleta sufitowa, ścienna albo usługa nieodpłatnego przewężenia rolet.