Komfort termiczny i wytrzymałość – atuty drzwi drewnianych wejściowych

Zamów drzwi wejściowe drewniane.

Drzwi zewnętrzne pełnią sporo funkcji – ochraniają mieszkanie przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi, strzegą przed kradzieżą oraz separują od harmidru docierającego z dworu. Kiedy założyć drzwi dwuskrzydłowe? Z jakiego powodu warto zainwestować w drewniane drzwi zewnętrzne?

Drzwi wejściowe – wytrzymałość i komfort cieplny

Kupno drzwi wejściowych to jeden z najpoważniejszych wybór, który musi dokonać każdy inwestor. Drewniane drzwi zewnętrzne z uwagi na swoje parametry techniczne i solidność od dziesięcioleci cieszą się ogromnym uznaniem. Organiczny surowiec wspaniale się prezentuje i można go wykończyć na różne sposoby. Odpowiednio zbudowane drewniane drzwi wejściowe wyróżniają się niskim współczynnikiem przenikania ciepła i są energooszczędne, co sprawia, iż w mieszkaniu panuje komfort cieplny, a jednocześnie rachunki za ogrzewanie nie są zbyt wysokie. Kupując drzwi do domu wypada rozważyć modele o grubości 92 mm albo 68 mm. Wyjątkowym powodzeniem cieszą się ocieplane drzwi zewnętrzne wykonane z drewna klejonego trójwarstwowo, za sprawą swoim właściwościom – są one odporne na deformacje i uszkodzenia mechaniczne, zatem rewelacyjnie sprawdzają się w zabudowie jednorodzinnej. Obecnie zewnętrzne drzwi drewniane posiadają uszczelki najnowszej generacji.

W co wyposażone są drzwi wejściowe dwuskrzydłowe?

Producenci świadczą także przygotowanie drzwi drewnianych na wymiar, które są polecane w przypadku niestandardowych otworów drzwiowych. Z kolei drzwi wejściowe dwuskrzydłowe to oferta dla inwestorów, którzy kładą nacisk na niebanalny design. Jeśli poszukujemy drewnianych drzwi dwuskrzydłowych na wymiar, powinniśmy zlecić ich produkcję przedsiębiorstwu, które zrealizuje indywidualny wzór na zamówienie, a równocześnie da długą gwarancję na swój wyrób. W drzwi drewniane można wstawić pięknie wyglądające szyby, np. ornamentowe. Zamawiający mogą także wybierać spośród różnych modeli szyldów. Oprócz zalet estetycznych, należy też położyć nacisk na pozostałe cechy, którymi charakteryzują się dwuskrzydłowe drzwi zewnętrzne. Ciężko je sforsować, gdyż współcześnie często wyposażone są w systemy antywłamaniowe. Gwarantuje to domownikom doskonałą ochronę. Dwuskrzydłowe drzwi wejściowe posiadają także trzypunktowy zamek listwowy, a kupujący może wybrać niski próg aluminiowy lub drewniany. Do produkcji współczesnych drewnianych drzwi wejściowych korzysta się z najwyższej jakości impregnatów, które zabezpieczają ich powłokę przed niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych.

Nasze dane kontaktowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]