kontenery otwarte, kontenery rolkowe

Kontenery na odpady – do przewozu odpadów lub materiałów sypkich

Nie wszystkie śmieci powinny być wyrzucane do pojemników na surowce zmieszane lub wtórne. Dotyczy to w szczególności tych, które są wytwarzane w czasie różnych prac budowlanych i renowacji, a także odpadów industrialnych. Należy je odwozić do wskazanego miejsca zbiórki selektywnej, gdzie będą poddane utylizacji zgodnie z ustawą o odpadach. W wielu sytuacjach mogą jednakże wyniknąć komplikacje powiązane z gromadzeniem i przewozem śmieci. By ich uniknąć, należy wyposażyć się w kontenery na odpady przystosowane do ich specyfiki.

Kontenery na odpady – rodzaje

Najpopularniejsze kontenery otwarte są przeznaczone do przechowywania oraz przewozu starych mebli, gruzu, opakowań i podobnych odpadów. Poza tym dostępne są również kontenery uszczelniane, które bardzo dobrze sprawdzają się przy wywozie nieczystości półpłynnych i płynnych (m.in. tych pochodzących z oczyszczalni ścieków). Uszczelniane łączenia są też konieczne w przypadku kontenerów na śmieci miałkie, jak trociny, wióry metalowe czy granulaty. Ich załadunek ułatwia zamontowana fabrycznie podawarka ślimakowa. Najprostsze do przewożenia są rzecz jasna kontenery rolkowe, zaopatrzone w system usprawniający ich przemieszczanie.

Kontenery na odpady – dla jakich firm?

Adresatami oferty producentów kontenerów stalowych są najróżniejsze firmy. Pośród nich można znaleźć m.in. przedsiębiorstwa budowlane, firmy sprzątające i parające się opróżnianiem piwnic i strychów, jak również różnego typu zakłady produkcyjne. Na zakup kontenerów na odpady decydują się podmioty świadczące usługi wywozu gruzu oraz odpadów wielkogabarytowych. Odnajmują je one klientom, a po wypełnieniu odwożą do miejsca legalnego ich przechowywania lub recyklingu.

Nasze dane kontaktowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]