Listwa podłogowa – wykończenie paneli i ochrona ścian

Chcesz kupić listwy podłogowe? Wejdź na www.balticwood.pl/oferta/listwy

Wydają się mało ważnym elementem, ale ich charakter ma duży wpływ na wygląd wnętrza. Listwy podłogowe, bo o nich oczywiście mowa, to elementy pełniące funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko zakrywają szczelinę dylatacyjną, ale również pozwalają na estetyczne poprowadzenie kabli i ochraniają najniższą część ściany przed zabrudzeniem i uszkodzeniem, co jest ważne szczególnie w pomieszczeniach, po których poruszamy się w butach. To z pewnością dostateczny argument, aby nie lekceważyć ich wyboru i drobiazgowo przemyśleć decyzję o zakupie konkretnego modelu.

Listwy drewniane i imitacje z PVC bądź MDF

Drewno to surowiec bardzo wszechstronny, który sprawdza się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie urządzonych wnętrzach. W szczególności dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie akcentuje charakter pomieszczenia i bardzo dobrze komponuje się z eleganckimi meblami czy dodatkami – zwłaszcza, jeśli chodzi o listwy drewniane z ozdobnymi żłobieniami. Dla klientów z niewielkim budżetem dobrym rozwiązaniem będą natomiast listwy podłogowe wytworzone z PVC lub MDF, które stylizowane na te wyprodukowane z drzewa, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

We wnętrzach urządzonych w nowoczesnym stylu warto zamontować geometryczne, minimalistyczne listwy. Tak jak w przypadku tradycyjnych modeli, także i te mogą być wykonane zarówno z litego drewna, jak i innych materiałów. Współczesne listwy podłogowe charakteryzują się prostą linią i stonowaną kolorystyką – zazwyczaj w odcieniach bieli, szarości lub beżu, choć w sprzedaży są nawet listwy fioletowe czy czerwone. Listwa podłogowa może mieć również nietypowy kolor, jeśli kupimy białą wersję i sami pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Nasze dane kontaktowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]