Mydło dezynfekujące – zastosowania

Więcej o środkach do dezynfekcji na verdeavis.pl/higiena/dezynfekcja-rak.html

Aż 5 milionów bakterii może znajdować się na jednym centymetrze kwadratowym skóry dłoni. Wiele tych organizmów ma ogromny potencjał chorobotwórczy – na ludzkich dłoniach przenoszą się wirusy, pasożyty oraz bakterie, które powodują groźne choroby. Z tej przyczyny mycie rąk jest absolutną koniecznością. Za pomocą zwykłego mydła jesteśmy w stanie jednak pozbyć się ze skóry nie więcej niż do 90% bakterii. Zazwyczaj to wystarczający wynik, jakkolwiek w licznych sytuacjach niezbędne będzie użycie dużo skuteczniejszych preparatów.

Mydło antybakteryjne – zastosowania

Mydło antybakteryjne znajduje zastosowanie w różnych sferach życia. Najpopularniejsze jest w placówkach medycznych – gabinetach dentystycznych, szpitalach czy przychodniach. Poza tym korzystanie z niego jest niezbędne w gabinetach kosmetycznych, gdzie specjaliści mają bezpośredni kontakt ze skórą klientów i bytującymi na niej drobnoustrojami. Po antybakteryjny żel do rąk bezsprzecznie powinni sięgać również pracownicy przemyśle gastronomicznym – szczególnie po przygotowywaniu potraw z mleka, mięsa (przede wszystkim drobiowego) oraz jajek, gdyż te artykuły spożywcze, gdy są surowe, nierzadko zawierają pewne ilości bakterii.

Typy środków do dezynfekcji rąk

Najczęściej spotykanym preparatem do dezynfekcji rąk jest, rzecz jasna, mydło w płynie z dodatkiem substancji likwidujących drobnoustroje – zazwyczaj jest to alkohol. Preparaty do dezynfekcji rąk mają też postać żelu lub płynu. Zarówno żel, jak i płyn antybakteryjny do rąk dostępne są w opakowaniach o różnych pojemnościach – małych, które mieszczą się w kieszeni spodni albo torebce, lub dużych, zaprojektowanych do wykorzystania w dozownikach wieszanych na ścianie, nierzadko posiadających fotokomórkę lub przystosowanych do uruchamiania łokciem.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]