Myślisz o dodatkowym ogrzaniu mieszkania? Rozważ biokominek stojący

Gdy nadchodzą zimne miesiące nierzadko marzymy o tym, żeby ogrzać się wieczorem przy kominku. Wydawać by się mogło, że mieszkając w mieście jest to niewykonalne, bowiem w mieszkaniu nie da się ich zamontować, ale i na to znaleziono sposób. Wystarczy założyć biokominek wolnostojący.

Gdzie przydadzą się biokominki wolnostojące

Biokominki wolnostojące to idealne rozwiązanie dla loftów, mieszkań czy eleganckich hoteli. Nie wymagają podłączenia do komina, ponieważ wykorzystywane w nich biopaliwo nie produkuje dymu, który należałoby odprowadzić na zewnątrz. Ciekłe biopaliwo spala się bez wytwarzania popiołu, dlatego ich czyszczenie jest łatwe, a sadza nie osiada na powierzchni mebli. Ale to co najistotniejsze, to ich mobilność. Biokominek wolnostojący można ustawić w dowolnym miejscu pomieszczenia, grunt, żeby zapewnić mu odpowiednią cyrkulację powietrza, gdyż spalane biopaliwo wyzwala pewne ilości CO2. Nie jest on również montowany na stałe, dlatego gdy skończy się zima albo jeśli zechcemy całkiem zmienić styl pokoju, można go po prostu odnieść do schowka do czasu aż znowu nie będzie nam potrzebny. Konstrukcja biokominków, zwłaszcza tych wyprodukowanych ze stali nierdzewnej, jest bardzo mocna. Są one także niesłychanie stabilne. Czy biokominek może całkiem zastąpić domowe ogrzewanie? Raczej nie, gdyż nie generuje tak dużej ilości ciepła, jak klasyczny kominek, jednak jego atuty estetyczne sprawiają, że jest bardzo pożądanym elementem aranżacji wnętrza.

Biokominek wolnostojący dostosujesz do każdego stylu wnętrza

Spektrum biokominków wolnostojących jest imponujące. Można je dobrać do praktycznie każdego stylu wnętrza. Do domów urządzonych w stylu nowoczesnym z łatwością dobierzemy jeden z wielu biokominków typowo bryłowych, utrzymanych w szwedzkiej estetyce i w neutralnych kolorach: białym lub szarym. Do wykończenia w stylu klasycznym albo art deco można wybrać biokominek portalowy, umieszczany przy ścianie, który imituje swoim designem tradycyjny kominek. Ci, którzy urządzili dom w stylu vintage, czyli w stylu lat 60-tych, także znajdą coś dla siebie – w sprzedaży są biokominki o jajowatym kształcie, które będą dobrze komponować się przy fantazyjnych, krętych meblach z tamtego okresu. W rzeczywistości wzorów biokominków wolnostojących jest znacznie więcej – są wzory w formie kolumn, nieduże biokominki na stół oraz spore biokominki do zastosowań zewnętrznych, które są wyposażone w rolki ułatwiające ich przemieszczanie. Autorem wzorów wielu modeli są znani i szanowani projektanci.