Nie tylko firanki i zasłony – zdecyduj się na shuttersy na okna!

Kup shutters.

Planując aranżację pomieszczenia, na ogół nie poświęca się zbyt wiele uwagi oknom. Przeważnie wybiera się standardowe rozwiązanie, a więc firanki i zasłony, które czasem zestawiane są dodatkowo z roletami. Jednakże jest jeszcze inne budujące sobie krąg sympatyków rozwiązanie – okiennice ozdobne typu shutters.

Na okna, ale także na drzwi – zastosowanie okiennic wewnętrznych

Głównym atrybutem shuttersów (bądź też w spolszczonej wersji – szutersów) jest to, że poziome lamele zamontowane na tego typu okiennicach ozdobnych są ruchome, dzięki czemu można ustawiać je w dowolnej pozycji, zależnie od potrzeb domowników. Producenci wytwarzają je z listw drewnianych, z płyt pilśniowych, jak również PCV. Shuttersy instaluje się przeważnie na oknach, jednak równie dobrze sprawdzają się na drzwiach garderoby. Okiennice ozdobne shutters to co prawda dodatek na okna, który w europejskim budownictwie wykorzystuje się wciąż sporadycznie, ale gros z nas na pewno kojarzy je z ekranu telewizora bądź kina, gdyż te okiennice są niesłychanie popularne na terenach z cieplejszym klimatem, czyli w krajach śródziemnomorskich oraz Afryce Południowej.

Ozdobne okiennice typu shutters dobrze komponują się z wieloma stylami aranżacyjnymi

Shuttersy to ozdobne okiennice które nie tylko doskonale się prezentują, ale mają też praktyczne funkcje. Z ich sprawą można w pasywny sposób regulować wykorzystanie energii słonecznej: latem uniemożliwiać nagrzewanie się pomieszczeń, a zimą – utrzymać ciepłe powietrze na dłużej. Okiennice wewnętrzne świetnie komponują się z wieloma stylami wnętrz i można zainstalować je na zdecydowanej większości okien. Wytwarza i instaluje się je na zamówienie, co powoduje, że są bez wątpienia droższym rozwiązaniem aniżeli np. rolety. Shuttersy jednakże przydają wnętrzom bardzo wytworny wygląd, dzięki czemu podwyższają wartość nieruchomości. Wypada dodatkowo zaznaczyć, iż shuttersy są regulowane bez użycia żyłek, co właściciele psotliwych zwierząt lub rodzice małych dzieci, które mogłyby zaplątać się dyndające łańcuszki, uznają z pewnością za sporą zaletę.

Nasze dane kontaktowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]