Nie tylko lampy solne – o produktach z soli kamiennej

Jeśli potrzebujesz lamp solnych, powinieneś odwiedzić tę stronę.

Małe dekoracje z minerałów i kamienia od wieków zajmują miejsce na naszych półkach. Przywozimy je z różnych wycieczek po Polsce, a czasem kupujemy impulsywnie, ponieważ harmonizują ze stylem, w jakim urządzone jest mieszkanie. Rzadko jednakże są to przedmioty funkcjonalne – z reguły to zwyczajne dekoracje. Minerałem, którego można jednakże użyć do tworzenia obiektów stosowanych każdego dnia, jest sól kamienna. Tworzy się z niej z reguły lampy, ale to nie wszystko.

Lampa solna – każda z nich jest jedyna w swoim rodzaju

Lampy solne ładnie wyglądają i łatwo dobierzemy je do wystroju wnętrza, ponieważ są sprzedawane w trzech kolorach (szarym, białym, różowym) i w wielu ich zabarwieniach. Wszystkie lampy solne są jedyne w swoim rodzaju, bowiem nie ma kamieni o takiej samej siatce krystalizacji i kształtach. Szczególnie popularne są lampy solne, których klosze cechują się naturalną, nie oszlifowaną powierzchnią. Coraz częściej jednakże rzemieślnicy zajmujący się robieniem tych lamp, nadają im regularne kształty, np. walca albo kuli.

Co jest powodem powodzenia lamp solnych?

Wiele ludzi sądzi, że lampy solne wywierają dobre oddziaływanie na nasze samopoczucie. Przypisuje się im z reguły zdolność jonizacji powietrza, to znaczy wyzwalania anionów, które równoważą te produkowane przez wszechobecna elektronika. Aniony poprawiają jakość powietrza i ułatwiają swobodne oddychanie między innymi ludziom chorym na na astmę bądź alergię. Blask, jaki emitują tego rodzaju lampy, jest łagodny i kojący, dlatego poleca się stosowanie ich osobom, którym dokucza stres lub brak snu, dlatego iż z ich pomocą można łatwiej się uspokoić. Ale z brył soli nie wytwarza się tylko lamp solnych. Robi się z nich także pojemniczki na bibeloty i cudowne świeczniki, a większe bloki z soli kamiennej wykorzystuje się w dekoracji domów, jak również gastronomii.

Nasze dane kontaktowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]