Oczyszczanie powietrza – usuń pył i wirusy z otoczenia

Problem złej jakości powietrza dręczy nawet mieszkańców niewielkich miast. Powietrze w Polsce jest jednym z bardziej zanieczyszczonych ze wszystkich państw środkowej Europy. Brak regulacji dotyczących domowych instalacji grzewczych i mandatów za spalanie w kominkach niebezpiecznych surowców (jak przykładowo produkty z gumy czy plastiku) oraz funkcjonujący przez długi okres czasu brak wytycznych dotyczących domowych instalacji grzewczych, doprowadziły do dużego zapylenia powietrza. Oddziałuje to negatywnie na zdrowie wszystkich Polaków. Czy można więc zatroszczyć się o oczyszczanie powietrza we własnym zakresie?

Sprzęt do oczyszczania powietrza dla każdego

Sprawa oczyszczania powietrza to zagadnienie, które państwa rozwinięte muszą jak najszybciej rozwiązać, jeśli zależy im na dobrym stanie zdrowia swoich mieszkańców. Będzie to niewątpliwie długotrwały oraz skomplikowany proces. Miast jednak czekać, aż powietrze poprawi swoją jakość, można już teraz na własną rękę zatroszczyć się o jego oczyszczenie. Za pomocą domowych oczyszczaczy powietrza w kilkadziesiąt minut można skutecznie pozbyć się drobinek pyłu zawieszonych w powietrzu (PM10 i PM2,5), a także większości mikroorganizmów i grzybów, powodujących często wiele schorzeń. Plusy stosowania urządzenia do oczyszczania powietrza cenią sobie szczególnie osoby cierpiące z powodu astmy bądź uczuleń, ale i ludzie zdrowi ekspresowo spostrzegą dobroczynne działanie czystego powietrza.

Oczyszczanie powietrza – wybierz sprzęt z adekwatne certyfikatami

Obywatele mocno uprzemysłowionych terenów bądź osiedleni w pobliżu dróg szybkiego ruchu powinni kupić oczyszczacze, które bez problemów dadzą sobie radę z wysokim zanieczyszczeniem powietrza. Idzie tutaj w głównej mierze o przechwycenie drobnych pyłów zawieszonych, znanych jako PM2.5 i PM10. W procesie oczyszczania powietrza sprzęt powinien również wyłapać nie tylko drobnoustroje, wirusy i zalążki grzybów, ale też niebezpieczny dla zdrowia formaldehyd, który bywa obecny w naszych mieszkaniach w mniejszej lub większej kondensacji. Kupując sprzęt do oczyszczania powietrza, należy upewnić się czy ma ono istotne certyfikaty.