Stolik kawowy powinien być funkcjonalny i komfortowy w użytkowaniu. Warto także pamiętać, że stanowi on ciekawy element aranżacji salonu. Zależnie od naszych potrzeb możemy wybierać spośród kilku wariantów stolików. Który jednak będzie najlepszy?
Jak wybrać najlepszy stolik kawowy do salonu?
Przy doborze stolika należy rozważyć kilka kwestii. W jakim stylu jest zaprojektowane wnętrze pokoju dziennego? Czy w trakcie picia kawy lubimy poczytać gazetę bądź książki? Czy zawsze pijemy kawę w tym samym miejscu? Odpowiedzi na te pytania mogą ułatwić nam dostosowanie stolika do naszych wymogów.
Typy stolików kawowych
Dla tych, którzy lubią optymalne rozwiązania rekomendowane są stoliki kawowe z dodatkową półką. Z takim stolikiem uda się nie tylko dobrze zagospodarować niewielką przestrzeń mieszkania, ale też bez wysiłku utrzymać w nim porządek. Warto przemyśleć również kupno stolika z blatem, który można zsunąć.
W przypadku niewielkiej powierzchni do zagospodarowania, warto rozważyć zakup stolika z owalnym blatem, który zapełni mniej przestrzeni niż te w tradycyjnej formie. Oryginalnym rozwiązaniem są stoliki z blatem w kształcie tacy, które są nie tylko wygodne, ale i efektowne.
Popularnością cieszą się także stoliki modułowe, które są skonstruowane są w taki sposób, żeby wsuwać jeden pod drugi. Oprócz tego modele w formie plastra miodu można swobodnie układać z dowolną ilością części. Z kolei osobom, które często pijają kawę w szerszym gronie, zaleca się ławy bądź stoliki z dodatkową opcją rozłożenia.
Przydatne wskazówki
1. Stolik z okrągłym blatem będzie wyśmienitym rozwiązaniem ze względu na bezpieczeństwo zwierząt lub dzieci.
2. Jeśli dbamy o ekologię, to powinno się zastanowić się nad stolikiem z ponownie przetworzonych materiałów, np. zrobionym z palet. Niekonwencjonalnym pomysłem jest wykorzystanie drewnianego pnia lub zabytkowego kufra w charakterze kawowego stolika.
3. Blat stolika kawowego powinien sięgać wysokości siedziska, a więc mniej więcej 50-55 cm. Jeżeli zamierzamy umieścić go z boku sofy, to optymalnie musi sięgać do wysokości podłokietnika.