Presoterapia w domu – o aparatach do drenażu limfatycznego

Urządzenia do drenażu limfatycznego kupisz na carepump.pl.

Drenaż limfatyczny to zabieg, którego rolą jest poprawa obiegu limfy w organizmie. Drenaż ręczny opracował duński fizjoterapeuta prawie 100 lat temu – to różnorodne chwyty terapeutyczne, jak przykładowo ruchy obrotowe oraz czerpiące, których częstotliwość i siłę fizjoterapeuta przystosowuje indywidualnie do kondycji zdrowotnej pacjenta, a także punktu ucisku.

Sprzęt do masażu uciskowego – na obrzęki kończyn rozmaitego typu

W ostatniej dekadzie fizjoterapeuci każdego dnia wykorzystują urządzenia do drenażu limfatycznego odtwarzające masaż wykonywany manualnie. Taki sprzęt tworzą specjalne mankiety dzielące się na komory, które wsuwa się na obrzękłe nogi albo ramiona. Poprzez wtłoczenie powietrza w kolejne komory urządzenie uciska kończynę, pobudzając tak przepływ chłonki. Istnieje sporo powodów do korzystania z zabiegu presoterapii. To głównie zastoje oraz obrzęki limfatyczne, zwyrodnienia stawów, jak również obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji tarczycy lub mastektomii) obrzęki lub będące wynikiem urazów. Stosuje się go dodatkowo w zabiegach estetycznych – jako wsparcie w likwidacji “skórki pomarańczowej” oraz wspomagająco w trakcie procesu odchudzania. Presoterapia jest też na co dzień wykorzystywana w świecie sportu, w głównej mierze jako zabieg regeneracji powysiłkowej.

Domowy aparat do masażu limfatycznego

Wiele opcji zastosowania urządzeń do masażu limfatycznego wpłynęło pozytywnie na ulepszenie tego sprzętu. Obecnie osoby na co dzień stosujące tę metodę terapii mogą wykonać zabieg w we własnym mieszkaniu, za sprawą mobilnych urządzeń Move8, Move6 oraz Move4 marki CarePump. Aparaty do masażu uciskowego do użytku domowego od tego producenta cechują parametry podobne do sprzętu wykorzystywanego w placówkach fizjoterapeutycznych. Numer z nazwy modelu świadczy o ilości komór mieszczących się w rękawach – więcej przedziałów to skuteczniejszy zabieg masażu. Urządzenia CarePump są dość lekkie i kompaktowe, dlatego bez przeszkód można wziąć je w podróż, np. na zagraniczne zawody sportowe.

Co ważne, poddanie się zabiegowi presoterapii musi być wcześniej ustalone z lekarzem. Najlepiej nie decydować o tym na własną rękę, dlatego że istnieją przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego masażu (to m.in. miażdżyca i choroby bakteryjne oraz wirusowe, które powinno się uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]