Problem z graffiti na ścianie budynku? Użyj środków do czyszczenia elewacji

Jeśli chcesz nabyć środki do mycia elewacji, skieruj się tutaj.

W ostatnim czasie problem wandalizmów na elewacjach budynków i murach znacznie się nasilił. Najczęściej przybierają one formę napisów namalowanych farbą w spray’u. Ich wartość artystyczna jest żadna, oprócz tego zazwyczaj napisy te zawierają treści wulgarne lub rasistowskie. Nie dziwi więc, że właściciele lub zarządcy budynków czynią wszystko, żeby usunąć je z murów. W tym celu zwykle decydują się na ponowne pomalowanie ściany – to jednak pochłania mnóstwo pracy i jest dość kosztowne. Alternatywą dla przemalowania może być wykorzystanie środka do usuwania farby.

Działanie środka do czyszczenia elewacji?

Działanie takich środków opiera się na aktywnych czynnikach, które rozpuszczają komponenty popularnych farb – przede wszystkim rozmaitego rodzaju żywice. Ich charakterystyczny skład powoduje, iż środki tego typu pozwalają na oczyszczanie nawet mocno porowatych elewacji. Najlepsze preparaty do usuwania farb nie mają w składzie rozpuszczalników (m.in. toluenu), które są niebezpieczne dla środowiska i ludzi. Użycie środków do mycia elewacji polega na nałożeniu ich na fasadę obiektu – w tym celu trzeba skorzystać z szerokiego pędzla lub wałka. Po co najmniej 60 minutach środek trzeba zmyć myjką ciśnieniową bądź spłukać wodą.

Dla kogo środki do mycia elewacji?

Preparat do usuwania farby olejnej winien znaleźć się w wyposażeniu wszelkich ekip czyszczących, które obsługują wspólnoty mieszkaniowe, gdyż to głównie fasady nieogrodzonych budynków są narażone na ataki wandali. Nieduże opakowanie środka przyda się także właścicielom domów jednorodzinnych, sklepów czy firm. Zakup preparatu do usuwania farby olejnej to w porównaniu z koniecznością przemalowania ścian na nowo spora oszczędność – zarówno jeśli chodzi o czas niezbędny do wykonania tej pracy, jak i wydatki na kupno farby.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]