Profesjonalne mopy do mycia podłóg – akcesoria i zastosowanie

Jeśli chcesz kupić mopy do mycia podłóg, koniecznie wejdź na verdeavis.pl

Mycie podłogi wydaje się zadaniem bardzo prostym – wystarczy woda, odpowiednia ilość płynu i mop. Sprawa się jednakże komplikuje, gdy chodzi o ciężkie do usunięcia, nietypowe zabrudzenia bądź znaczną powierzchnię. W takich przypadkach warto sięgnąć po specjalistyczne środki czystości oraz mopy profesjonalne. W czym leży ich przewaga nad tradycyjnymi, wykorzystywanymi codziennie sprzętami? Dlaczego, dbając o podłogi w obiekcie publicznymi lub siedzibie firmy, powinno się sięgnąć właśnie po profesjonalne mopy do podłóg?

Czym wyróżniają się mopy profesjonalne?

Na wydajność mopa wpływają głównie 2 czynniki – tworzywo, z którego został wykonany oraz jego szerokość. Od pierwszej uwarunkowana jest chłonność mopa i tym samym szybkość mycia oraz jego solidność. Warto również mieć na uwadze, że twardsze włókna lepiej ścierają zabrudzenia niż miękkie. Druga cecha przesądza o tym, jaką powierzchnię będzie można wytrzeć za jego pomocą przy jednym pociągnięciu. Jest wyjątkowo ważna, gdy mop ma mieć zastosowanie do mycia podłóg o dużej powierzchni – na przykład parkietów na boiskach, sal tanecznych czy hallów.

Profesjonalny mop do mycia podłóg to nie wszystko!

Sam mop to za mało, by pracownicy ekip sprzątających mogli szybko i wydajnie myć podłogi. Niemal równie istotne są także akcesoria pomocnicze. Pośród nich szczególną uwagę powinno się zwrócić na trzonek. Powinien on być w miarę lekki, a jego długość – dopasowana do wzrostu pracownika. Tylko wtedy obsługa mopa nie będzie zbyt dużym obciążeniem. W przypadku płaskich mopów do mycia podłóg ważne jest również jego mocowanie – wpływa ono na łatwość wyciskania mopa, a właściwie dobrane w dużym stopniu upraszcza i przyspiesza mycie podłóg. Podczas czyszczenia wielkich powierzchni warto używać zestawu wiadro plus mop.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]