Króliki, koty i sowy – pluszaki to nie tylko misie

Przytulanki i pluszowe zabawki – co kupić dziecku?

Pluszak znaczy dla dziecka więcej niż zwyczajna zabawka. Nie tylko służy jako towarzysz codziennych czynności, ale przede wszystkim przynosi poczucie bezpieczeństwa, gdy w pobliżu brak rodziców czy dziadków.

Pluszowe przytulanki w początkowym okresie życia malucha pomagają mu rozwijać się społecznie oraz emocjonalnie. Dzięki nim dzieci uczą się uzewnętrzniać emocje oraz tego, czym jest konieczność troski o drugiego człowieka. Kiedy mówimy o przytulankach, natychmiastowym skojarzeniem jest przeważnie miś. Niemniej jednak świat tych zabawek jest niezmiernie okazały i znajdziemy w nim mnóstwo innych pluszowych zwierzątek, które maluchy szybko polubią.

Pluszaki – zwierzęta znane maluchom z codziennego życia

W czasie spacerów z rodzicami maluchy szybko odkrywają, iż niektóre dzieci przechadzają się w towarzystwie piesków, a czasami także kotów. Również wizyta u rodziny mającej czworonożnych pupili rozwija u dziecka fascynację zwierzętami i pragnienie bycia właścicielem własnego. I choć koty oraz psy to wielka odpowiedzialność, może na nią przyszykować dziecko stosowna zabawka.

Psy

Pluszowe pieski sprzedawane w sklepie Galerii Bukowski to maskotki wzorowane na wyglądzie prawdziwych ras, np. sznaucera. Ich futerko, którego długość dopasowana jest do rasy pieska, jest niesłychanie miękkie i delikatne w dotyku. Z taką zabawką maluch może ćwiczyć się w wyprowadzaniu pluszowego pupila na spacer lub karmieniu o odpowiednich godzinach, dzięki czemu po pewnym czasie nauczy się systematyczności i należytej dbałości o swoje przyszłe, prawdziwe zwierzątko.

Koty

Inne kochane przez maluchy pluszaki wzorowane na zwierzątkach domowych to kociaki oraz króliczki, z których te ostatnie cieszą się ogromną popularnością, szczególnie wśród dziewczynek. Reprezentatywnym atrybutem niepowtarzalnych pluszowych kotów uszytych przez Galerię Bukowski są ich wibrysy, które odwrotnie do większości pluszaków nie są zrobione z tworzywa sztucznego, a z miękkiego sznureczka. Podobnie ich nosy oraz uśmiechy są haftowane nitką. Pluszaki-koty szyte są w dwóch rozmiarach – te większe mają cechy dorosłych kotów, a mniejsze – kociąt. Różnicę daje się dostrzec nie tylko po mordkach pluszaków, ale także po ich sylwetce.

Galeria Bukowski - pluszowy króliczek Zeus
Galeria Bukowski – pluszowy króliczek Zeus

Króliki

Pluszowe króliczki to natomiast seria maskotek, w której nie tylko dzieci, ale także nastolatki, znajdą swojego ulubieńca. Maluchy szaleją za puszystymi Kanini, z długimi, oklapniętymi uszami oraz okrągłymi brzuszkami. Z króliczków tych można utworzyć całą rodzinkę, ponieważ sprzedawane są one w dwóch wielkościach – 25 oraz 15 cm. Chłopcy zapewne polubią króliczych towarzyszy z elegancką kokardką u szyi, a dziewczynki małe i duże króliczki z rodziny Princess. Tymczasem starsi, którzy są przeświadczeni, iż zwierzątka te dają harmonię oraz szczęście, mogą doczepić do pęku kluczy malutki puchaty brelok.

Pluszowe egzotyczne zwierzaki

Następną grupą maskotek są te, wyglądające jak dzikie zwierzątka. Maluchy mogą otworzyć w swojej bawialni mały ogród zoologiczny, w którym można będzie oglądać np. słonie bądź pingwiny, i tak spędzać wieczory na zabawie z rodzicami. Masa uwielbianych przez dzieci maskotek to również zwierzątka kojarzące się z typowo wiejską sielanką, np. wesołe owce, a także te mieszkające w lasach, jak lisy albo sowy. Te ostatnie są świetnym podarkiem dla siedmiolatków rozpoczynających naukę. Sowy są bowiem uosobieniem mądrości i – postawione na blacie biurka – będą emocjonalnym wsparciem dla najmłodszych uczniów.

Stawiaj na zabawki bezpieczne i wysokiej jakości

Szukając maskotek dla dzieci, głównie tych najmłodszych z nich, trzeba zwrócić uwagę nie tylko na sam ich wygląd, ale też to, czy są bezpieczne oraz jakość ich wykonania. Pluszaki dla naszych maluchów muszą bezwarunkowo spełniać wszystkie europejskie normy bezpieczeństwa, ich szwy muszą być mocne, a surowce, z których są wyprodukowane, nie może powodować alergii. Rodzic musi też sprawdzić, czy zabawka nie ma plastikowych, niewielkich detali, które mogłyby się odkleić, a później być połknięte przez dziecko.