Shuttersy na okna – konkurencja dla rolet i żaluzji

Jeśli chcesz zamówić shuttersy, kliknij tu.

Projektując wystrój pomieszczenia, sporadycznie przeznacza się wiele czasu na wyeksponowaniu okien. Zwykle wybiera się klasyczne aranżacje, a więc firany i zasłony, które czasami zestawiane są dodatkowo z żaluzjami. Jednakże jest jeszcze jedno zdobywające sobie grono sympatyków rozwiązanie – nowoczesne okiennice wewnętrzne, czyli innymi słowy – shuttersy.

Na okna, ale także na drzwi szafy – wykorzystanie shuttersów

Główną właściwością shuttersów (bądź też po polsku – szutersów) jest to, że poziome lamele zamontowane na tego rodzaju okiennicach ozdobnych ruszają się, wobec tego można ustawiać je pod dowolnym kątem, w zależności od zachcianek domowników. Produkuje się je z płyt pilśniowych, polichlorku winylu (PCV), a także z drewna. Okiennice dekoracyjne shutters instaluje się w głównej mierze na oknach, jednakże tak samo dobrze będą się prezentować na drzwiach garderoby. Shuttersy to wprawdzie element okna, który w polskich domach wykorzystuje się w dalszym ciągu okazjonalnie, ale każdy z nas zapewne kina lub ekranu telewizora, bowiem tego typu okiennice są nadzwyczaj popularne na terenach z gorącym klimatem, a więc w Nowej Zelandii oraz USA.

Plusy shuttersów

Shuttersy to dekoracyjne okiennice które nie tylko rewelacyjnie się prezentują, lecz mają też praktyczne zastosowanie. Za ich pomocą można pasywnie regulować wykorzystanie energii słonecznej: latem uniemożliwiać nagrzewanie się pokojów, a w zimne – zapobiegać stracie ciepłego powietrza. Shuttersy dobrze komponują się z licznymi stylami wnętrz i można umieścić je na większości okien. Produkuje oraz montuje się je na zamówienie, co skutkuje tym, że są z pewnością droższym rozwiązaniem aniżeli np. żaluzje. Shuttersy jednak nadają pomieszczeniom niesłychanie gustowny wygląd, przez co wpływają na podniesienie wartości domu. Warto również zaznaczyć, iż nachylenie lameli shuttersów jest regulowane bez użycia łańcuszków, co właściciele psów i kotów czy rodzice małych dzieci, które mogłyby wplątać się wystające łańcuszki, uznają zapewne za spory plus.

Nasze dane kontaktowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]