Sklep internetowy z roletami – rzymskie, dzień i noc, zaciemniające

Odmiennie od mieszkańców Skandynawii, w Polsce przyzwyczailiśmy się do przesłaniania okien. Dbamy tak o naszą prywatność, ale również pomaga to regulować ilość światła docierających do pomieszczeń mieszkalnych. Zazwyczaj do zasłaniania okien używa się zasłon i firanek, ale w ostatnich latach często decydujemy się na rolety wewnętrzne zakładane na okna.

Jakie typy rolet wewnętrznych są dostępne w sklepach internetowych?

W sklepach internetowych i stacjonarnych znajdziemy szeroki wybór różnych typów rolet: zaciemniających, rzymskich, ściennych i okiennych. W wielu z nich zakupimy również wszystkie niezbędne dodatki, takie jak wsporniki ścienne i sufitowe, kółka z żabkami, karnisze metalowe oraz rozety. W jednym miejscu będziemy mogli skompletować cały zestaw niezbędny do instalacji rolet. A to, które rolety wybierzemy, będzie zależne od naszych potrzeb. Pamiętajmy jednak, żeby robić przemyślane zakupy. Przykładowo, rolety rzymskie dobrze wyglądają na niedużych oknach, jednak nie nadają się dla osób cierpiących. Na takich roletach łatwo zbiera się kurz, ponieważ produkowane są one z tkanin zasłonowych lub firanowych.

Rolety dzień i noc – promienie słoneczne pod kontrolą

Do kontroli nad dopływem światła do mieszkania posłużą rolety dzień i noc. Sprawdzą się w większości pomieszczeń: w salonie, pokoju dziecięcym, biurze, a nawet w łazience. Te rolety mają naprzemienny splot wstęg transparentnych i zaciemniających. Dzięki wielu możliwościom ich ustawienia względem siebie pozwala na regulację ilości promieni słonecznych, które będą przez nie przenikać. Co ciekawe, regulacja odbywa się bez potrzeby opuszczania i podnoszenia rolet! Z kolei popularne rolety zaciemniające dają całkowite zaciemnienie pomieszczenia, ponieważ wykonane są z tworzywa, które nie przepuszcza promieni słonecznych. Rolety zaciemniające przydadzą się przede wszystkim w sypialni z oknami na wschód.

Rolety na wymiar – jakich błędów nie popełnić

Okna nie zawsze mają standardowe wymiary i często okazuje się, że rolety w rozmiarach proponowanych przez producenta nie będą do nich pasować. W takim przypadku pozostaje nam zamówić rolety na wymiar. Pamiętajmy jednak o tym, żeby właściwie obliczyć rozmiar okien, gdyż źle dopasowane rolety nie spełnią swojej funkcji, do tego będą mało estetyczne. Jeśli zatem brak nam doświadczenia lub nie wiemy jak obliczyć wymiary rolet, wezwijmy na pomoc profesjonalistę.