Jeśli potrzebujesz środków dezynfekujących, odwiedź tę stronę
Profesjonalne środki do dezynfekcji powierzchni pozwalają zachować czystość różnych powierzchni. Gdzie są stosowane i jak działają? Kiedy warto się w nie wyposażyć?
Środki antyseptyczne – zawartość i działanie
Spotykane w sprzedaży środki dezynfekujące mają na celu odkażanie oraz mycie narzędzi i powierzchni. Dzięki nim możliwa jest likwidacja niebezpiecznych czynników mogących przenosić zakażenia krzyżowe lub mieć inny negatywny wpływ na zdrowie człowieka. Specjalistyczne środki są uzupełnione o składniki usuwające mikroorganizmy oraz bakterie. W składzie środków antyseptycznych najczęściej znajdziemy poliaminy, kwas nadoctowy, nadtlenek wodoru, chlor, czterorzędowe związki amonowe, alkohol, aldehydy, a także wiele innych komponentów. Do najczęściej stosowanych preparatów należą oleje (np. do przyrządów chirurgicznych), żele, płyny w sprayu oraz chusteczki do dezynfekcji.
Środki antyseptyczne – przeznaczenie
Środki odkażające wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie niezbędne jest utrzymanie sterylnej czystości – laboratoriach, w placówkach medycznych, gastronomicznych czy na stołówkach, w kuchniach. Środki do dezynfekcji powierzchni służą do sterylizowania podłóg, blatów, toalet, urządzeń sanitarnych, znajdują również zastosowanie przy myciu blenderów, sztućców, krajalnic, maszynek do mięsa oraz innych przedmiotów czy maszyn. Istotne jest dostosowanie odpowiedniego preparatu dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty działają zbyt agresywnie i są w stanie zniszczyć czyszczony materiał. Zachowanie ostrożności jest konieczne przede wszystkim w przypadku nawierzchni ceramicznych – umywalek, muszli klozetowych czy pisuarów.
Nasze dane kontaktowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice
Mob.: +48 783-332-495
E-mail:
[email protected]